Aktualizacja strony została wstrzymana

Netflix zmienia historię? W jednym z seriali wymieniono grupy, które chcieli zgładzić naziści. Zabrakło Polaków

Od bardzo dawna wielu internautów zarzuca Netflixowi szerzenie w swoich produkcjach lewicowej ideologii, związanej głównie z ruchem feministycznym czy też LGBT. Jak się również okazuje w serialach popularnej platformy streamingowej dochodzi do przypadków zmieniania historii.

„Jeszcze nigdy” to jeden z najnowszych seriali młodzieżowych dostępnych na Netflixie. Amerykańska produkcja opowiada o życiu i dorastaniu nastoletniej dziewczyny indyjskiego pochodzenia, która uczęszcza do jednej ze szkół w Stanach Zjednoczonych. Tak jak w wielu innych produkcjach popularnej platformy streamingowej, tak również i w tej nie zabrakło krytycznych opinii odnoszących się do szerzenia lewicowej ideologii, widocznej w niektórych scenach.

Jedna z nich szczególnie oburzyła część polskich internautów. Jej akcja dzieje się podczas lekcji historii, gdzie główna bohaterka serialu ma za zadanie wymienić 7 grup, które chcieli zgładzić naziści. Dziewczynie, z małą pomocą innego z bohaterów, udało się wymienić wszystkie siedem. Czy w tym gronie znaleźli się Polacy, bądź przynajmniej Słowianie? Nie. Bohaterka wymienia Żydów, osoby niepełnosprawne, masonów, hiszpańskich republikanów, społeczność queer oraz świadków Jehowych, z kolei jej kolega wspomina jeszcze o Romach.

Trudno jest przejść obok tej sceny obojętnie. Podczas II Wojny Światowej w okupowanej przez nazistowskie Niemcy Polsce śmierć poniosło ponad 6 milionów obywateli (łącznie z polskimi obywatelami żydowskiego pochodzenia). Ok. 3 miliony z nich stanowili sami Polacy, którzy obok Żydów byli najbardziej poszkodowanym przez III Rzeszę niemiecką narodem.

Źródło: TwitterAutor: JD

Za: stefczyk.info (2020.05.26)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie znamy się na takich filmach, ale rzut oka na producentów tego nowego serialu Netflixa, pt „Never Have I Ever”, powinno dać nieco do myślenia skąd w popularnych filmach antypolonizmy. Oto cała lista nazwisk producentów, z których niektóre brzmią bardzo swojsko: Mindy Kaling (hinduska, ale żyjąca z boyfriendem żydowskim), Lang Fisher, Howard Klein, David Miner, Tristram Shapeero, Abdullahi Yakasai.
Raz jeszcze polecamy gorąco bardzo dobrze opracowaną książkę prof. M.B.B. Biskupskiego, amerykańskiego historyka, autora książki „Nieznana wojna Hollywood przeciwko Polsce 1939-1945”  (Hollywood’s War with Poland, 1939-1945). Książka pokazuje tylko kilka lat kinematografii żydowskiej zwanej Hollywoodem. A gdzie są historycy, gdzie są te wszystkie instytuty, które powinny zająć się jeszcze bardziej antypolskim okresem ostatnich kilkudziesięciu lat żydowskiej propagandy masowej? Zresztą, kogo to obchodzi dzisiaj… Wszyscy z utęsknieniem czekają jak będzie można zjeść kiełbaskę na grillu.

 


 

Skip to content