Dziennikarka Jewish.pl: jak Konfederacja przejmie władzę, to zobaczycie na żywo te „polskie obozy”. Bosak odpowiada

Współpracująca z Jewish Telegraphic Agency oraz portalem Jewish.pl dziennikarka Katarzyna Markusz wyraziła na Twitterze ubolewanie, że kandydat Konfederacji na prezydenta RP, Krzystof Bosak, zapraszany jest na debaty i do mediów.

Tak, chwalcie Bosaka, zapraszajcie na debaty, róbcie wywiady.Już ma 13%. Jak kiedyś Konfederacja przejmie władzę, to zobaczycie na żywo te „polskie obozy” – napisała Markusz na Twitterze.

Wpis został zauważony przez Bosaka, który  stwierdził, że antypolonizm jest wśród mediów żydowskich „poważnym problemem”.

Z pewnością nie wszyscy redaktorzy mediów żydowskich są tacy jak pani @KasiaMarkusz, ale antypolonizm jest w tym środowisku poważnym problemem, zniekształcającym ocenę rzeczywistości tym, którzy mają ją innym przybliżać i tłumaczyć. W ten sposób złe uprzedzenia się umacniają – stwierdził kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich.

Jak informowaliśmy, w ostatnim sondażu przeprowadzonym na zlecenie Gazety Wyborczej, Krzysztof Bosak odnotował znaczny wzrost poparcia. Kandydata prawicowej opozycji w badaniu wskazało 13 procent respondentów.

Kresy.pl

Za: Kresy.pl (24 maja 2020) | https://kresy.pl/wydarzenia/dziennikarka-jewish-pl-jak-konfederacja-przejmie-wladze-to-zobaczycie-na-zywo-te-polskie-obozy-bosak-odpowiada/

Skip to content