Pracownicy medyczni wracający do kraju nie muszą poddawać się kwarantannie

Aktualizacja: 2020-05-18 11:37 am

Pracownicy medyczni wracający do kraju nie muszą poddawać się już obowiązkowej kwarantannie – o takie rozwiązanie apelował samorząd lekarski. Stanowisko zostało uwzględnione w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

„W dniu 16 maja 2020 r. w Dzienniku Ustaw RP opublikowane zostało rozporządzenie, które nie przewiduje już obowiązku poddania się kwarantannie przez pracowników medycznych wracających do kraju” – podkreśliła na swojej stronie Naczelna Izba Lekarska.

AB, PAP

Za: Nasz Dziennik (18 maja 2020)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Kolejny przykład pokazujący, że wszelkie restrykcje powzięte aby “powstrzymać rozprzestrzenianie się koronwirusa”, od początku były i są nadal globalnym mechanizmem inżynierii społecznej nie mającym wiele wspólnego z prawdziwą prewencją, z logiką, z wiedzą medyczną. Bo gdybyśmy mieli do czynienia z groźnym wirusem zjadającym całą ludzkość, to właśnie takie grupy jak lekarze i pracownicy medyczni powracający z zagranicy, jako najbardziej narażone, mające nawiększy kontakt z potencjalnymi i realnymi chorymi, powinne być w pierwszym rzędzie izolowane. Ale jest wręcz przeciwnie.

Tak samo, jak od początku restrykcji wykluczenie z nich grupy co najmniej kilkudziesięciu tysięcy kierowców ciężarówek regularnie kursujących pomiędzy krajami europejskimi i wracającymi do kraju. W czasie gdy ludzie płacili astronomiczne mandaty za wyjście przed dom aby zapalić papieroska czy bez maseczki pójść do kiosku, ze setka tysięcy kierowców swobodnie poruszała się po Europie i wracali oni bez żadnych ograniczeń. Gdybyśmy rzeczywiście mieli coś w rodzaju zapowiadanej apokalipsy, to ci kierowcy również powinni być izolowani po każdym kursie.

W sumie: wielka, wielka manipulacja, nie mająca uzasadnienia w naukach medycznych, lecz mająca uzasadnienie od strony interesów politycznych.

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=114310 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]