Aktualizacja strony została wstrzymana

Znana piosenkarka rzuca wyzwanie ministrowi Szumowskiemu. „Przed kamerami, na oczach całego kraju”

„…Spotkajmy się w miejscu bardziej publicznym, czyli przed kamerami, na oczach całego kraju. Może jednak zmieni Pan zdanie, skoro zmienił Pan już raz choćby w temacie noszenia maseczek… Co do publicznej debaty sprawdzę swój kalendarz i prześlę Panu propozycję terminu…”

Edyta Górniak rzuca wyzwanie ministrowi Szumowskiemu. „Przed kamerami, na oczach całego kraju”

Piosenkarka Edyta Górniak trafiła na usta wszystkich po tym, jak w wywiadzie dla Marcina Roli z wRealu24 powiedziała, że póki żyje nie da się zaszczepić na koronawirusa. Jej słowa skomentował sam minister Łukasz Szumowski, a teraz jeżeli przyjmie wyzwanie czeka nas wiekopomna debata.

Edyta Górniak powiedziała, że nie da się zaszczepić póki żyje. Na te słowa odpowiedział sam zmęczony minister Łukasz Szumowski, który próbował wyjaśniać, że przecież wokalistka nie wie jak działa samolot, a mimo tego do niego wsiada.

Szumowski odpowiada Górniak:

Nie mam możliwości weryfikacji i wiedzy, co zostaje mi wstrzyknięte. Szczepienia mogą wywołać różne reakcje organizmu. Ja i mój syn nie zgodzimy się na szczepienia. Jeśli będą chcieli nas rozstrzelać, to niech nas rozstrzelają – mówiła Górniak.

– Ja rozumiem, że pani Edyta sprawdza na przykład, z czego są zrobione pastylki, antybiotyki, jak łyka. Szczepionka to jedna z form leku. Tak samo, jak jako ludzie nie wiemy i nie jesteśmy w stanie sprawdzić pastylki, tak nie jesteśmy w stanie sprawdzić szczepionki – odparł Szumowski.

Górniak zaprasza do debaty

Teraz w odpowiedzi na słowa ministra Łukasza Szumowskiego Edyta Górniak zaprasza go do debaty. – Chętnie więc spotkam się jak Pan sugeruje „twarzą w twarz”, aby przekonał mnie Pan do swojej wiedzy w zakresie przymusowych szczepień – napisała na Facebooku.

Spotkajmy się w miejscu bardziej publicznym, czyli przed kamerami, na oczach całego kraju. Może jednak zmieni Pan zdanie, skoro zmienił Pan już raz choćby w temacie noszenia maseczek… Co do publicznej debaty sprawdzę swój kalendarz i prześlę Panu propozycję terminu – dodała.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3017280521680981&id=199500850125643

Szanowny Panie Szumowski,

Jestem bardzo szczęśliwa, iż opinia moja dotycząca przymusowych szczepień Polaków zwróciła Pana uwagę. Odbieram to jako namiastkę troski o ludzi żyjących w Naszym pięknym kraju.

Porównanie szczepień do lotów samolotem jakkolwiek mocno abstrakcyjne.. zrzucę na kark Pana stresu z powodu publicznego wystąpienia..

Niezależnie, nie musi Pan w żadnym stopniu rozumieć jak zbudowany jest samolot wsiadając do niego. Jednak nikt do tego Pana nie zmusza.

Chciałabym zwrócić Pana uwagę także na fakt, iż jako osoba przyjmująca stanowisko obrony zdrowia swoich Rodaków dość mało promuje Pan zdrowy tryb życia w Polsce.

Jako kardiolog wie Pan z pewnością dokładnie, w jaki sposób zbudowany jest i funkcjonuje organizm ludzki. Zgodzi się Pan więc ze mną jak sądzę, że na ten sam lek / szczepienie każdy organizm zareaguje inaczej. Może nawet reagować w sposób dowolnie skrajny…

Przyznam natomiast rację w kwestii składu leków aptecznych. Faktycznie ich chemiczną kompozycję znamy tylko z dołączonych ulotek. Możemy zaufać temu lub nie. Jednak nikt NIE ZMUSZA ludzi do zażywania leków. To dość precyzyjna różnica, która wyklucza Pana argument.

Chętnie więc spotkam się jak Pan sugeruje „twarzą w twarz”, aby przekonał mnie Pan do swojej wiedzy w zakresie przymusowych szczepień. Proponuję jednak nie robić tego w miejscu publicznym, gdyż ryzykowałby Pan tytułami „Nowa miłość Edyty Górniak”… 💁🏻‍♀️ Spotkajmy się w miejscu bardziej publicznym, czyli przed kamerami, na oczach całego kraju.

Może jednak zmieni Pan zdanie, skoro zmienił Pan już raz choćby w temacie noszenia maseczek…

Co do publicznej debaty sprawdzę swój kalendarz i prześlę Panu propozycję terminu.

Z wyrazami szacunku,
Edyta Górniak

Dear Mr. Szumowski, I am very happy that my opinion on forced vaccination of Poles drew your attention. I take this as a little bit of caring for people living in our beautiful country. Comparison of vaccination to plane flights however strongly abstract.. I will drop your stress on the neck due to public speech.. Regardless, you don’t have to understand in any way how a plane is built by getting on it. However, no one is forcing this man. I would also like to draw your attention to the fact that as a person taking the position of defending the health of your countrymen, you do not promote a healthy lifestyle in Poland. As a cardiologist, you certainly know exactly how the human body is built and functioning. So you will agree with me, I think that every organism will react differently to the same medicine / vaccination. He can even react freely extreme… On the other hand, I will admit right about the composition of pharmacies. In fact, we know their chemical composition only from the attached flyers. We can trust this or not. However, no one forces people to take their meds. That’s a pretty precise difference that excludes your argument. So I will be happy to meet as you suggest „face to face” to convince me of your knowledge of forced vaccination. However, I suggest you not do it in public, as you would risk the titles „Edith Górniak’s new love”… 💁🏻 ♀️ Let’s meet in a more public place, i.e. in front of cameras, in front of the whole country. Maybe you’ll change your mind after all, since you’ve changed even once in the subject of wearing masks… As for the public debate, I will check my calendar and send you a deadline proposal. With respect, Edyta Górniak
Translated

Za: alaluna.pl (16 maja 2020) – [Org. tytuł: «Edyta Górniak rzuca wyzwanie ministrowi Szumowskiemu. „Przed kamerami, na oczach całego kraju”»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jako, że żyjemy na innej planecie, po raz pierwszy mieliśmy okazję usłyszeć wypowiedź pani Górniak i ze zdziwieniem odkryliśmy, że choć jest celebrytką, to poglądy ma w miarę normalne. A z racji tej, że jest osobą znaną i wywołała do tablicy samego zapracowanego ministra zdrowia, wspieramy pomysł konfrontacji i wymiany argumentów. Oczywiście, najlepiej przed kamerami i z widownią całej Polski, która może dowie się, że za lobby farmaceutycznym stręczącym całej ludzkości strzykawki z podejrzaną zawartością, stoi jedynie argument siły a siła argumentu.

 


 

Skip to content