Mosbacher: Polska mogłaby przejąć potencjał nuklearny NATO

Ambasador USA w Niemczech Richard A. Grenell zaapelował do Niemiec o utrzymanie wiarygodnego arsenału broni nuklearnej, jako środka odstraszającego.

Grenell przypomniał Niemcom, że utrzymanie takiego arsenału jest kluczowym zobowiązaniem Niemiec w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Podstawowym celem zdolności nuklearnej NATO jest bowiem zachowanie pokoju, zapobieganie przymusowi i odstraszanie działań agresywnych.

Podkreślił przy tym, że Polska i kraje bałtyckie doskonale rozumieją, że agresywne działania i zbrojenia Rosj, rosnące w siłę Chiny i Korea Północna nie stanowią jedynie reliktu Zimnej Wojny.

W nawiązaniu do apelu Grenella ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher stwierdziła, że Polska, która rzetelnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, rozumie ryzyka i leży na wschodniej flance NATO, mogłaby przyjąć potencjał u siebie.

Jeśli Niemcy chcą zmniejszyć potencjał nuklearny i osłabić NATO, to być może Polska – która rzetelnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, rozumie ryzyka i leży na wschodniej flance NATO – mogłaby przyjąć ten potencjał i u siebie

g/twitter

Za: Fronda.pl (15.05.2020) | https://www.fronda.pl/a/mosbacher-polska-moglaby-przejac-potencjal-nuklearny-nato%2C144372.html

Skip to content