Mosbacher: Polska mogłaby przejąć potencjał nuklearny NATO

Aktualizacja: 2020-05-15 3:21 pm

Ambasador USA w Niemczech Richard A. Grenell zaapelował do Niemiec o utrzymanie wiarygodnego arsenału broni nuklearnej, jako środka odstraszającego.

Grenell przypomniał Niemcom, że utrzymanie takiego arsenału jest kluczowym zobowiązaniem Niemiec w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Podstawowym celem zdolności nuklearnej NATO jest bowiem zachowanie pokoju, zapobieganie przymusowi i odstraszanie działań agresywnych.

Podkreślił przy tym, że Polska i kraje bałtyckie doskonale rozumieją, że agresywne działania i zbrojenia Rosj, rosnące w siłę Chiny i Korea Północna nie stanowią jedynie reliktu Zimnej Wojny.

W nawiązaniu do apelu Grenella ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher stwierdziła, że Polska, która rzetelnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, rozumie ryzyka i leży na wschodniej flance NATO, mogłaby przyjąć potencjał u siebie.

Jeśli Niemcy chcą zmniejszyć potencjał nuklearny i osłabić NATO, to być może Polska – która rzetelnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, rozumie ryzyka i leży na wschodniej flance NATO – mogłaby przyjąć ten potencjał i u siebie

g/twitter

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=114265 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]