Aktualizacja strony została wstrzymana

Georgette Mosbacher: 5G to jak umieszczenie kamery w każdym domu

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce w interesujący sposób objaśniła kwestię instalowania w Polsce i innych krajach technologii 5G, czyli „autostrady internetowej”, umożliwiającej wielokrotnie szybsze niż dotychczas przesyłanie danych.

Znaczna część wywiadu pani ambasador dla stacji Polsat News dotyczyła rywalizacji chińsko-amerykańskiej, w tym dwustronnej polemiki dotyczącej odpowiedzialności za ekspansję koronawirusa. W pewnym momencie rozmowa zeszła na kwestię montowanej obecnie w różnych krajach nowej i wzbudzającej kontrowersje technologii telekomunikacyjnej.

– W przeszłości USA zdołały zablokować ambicje chińskiego Huawei dotyczące sieci 5G w Polsce i innych krajach. To był jasny wybór: Pekin albo Waszyngton. Stoimy teraz przed podobnym wyborem? – spytał prowadzący rozmowę Jan Mikruta.

– Nie, nie sądzę. Nie zgodzę się z tym określeniem. Nie zablokowaliśmy 5G, pokazaliśmy jedynie, jak widzimy związane z tą technologią kwestie bezpieczeństwa. Wyjaśniliśmy je polskim sojusznikom – odpowiedziała pani ambasador.

–  Nasze obawy można zobrazować następująco: to jak umieszczenie kamery w każdym domu. Trzeba więc mieć zaufanie do tego, kto tę technologię dostarcza i co dzieje się z przekazywanymi przez nas danymi. Wyjaśniliśmy to Polakom, a oni podjęli decyzję, z którym dostawcą technologii chcą współpracować. My tego nie dyktowaliśmy – zapewniała Georgette Mosbacher.

Sporo miejsca w wywiadzie zajęła także kwestia „zamknięcia świata” ze względu na koronawirusa. Pani ambasador odpierała m.in. zarzuty dotyczące uchylania się przez USA od finansowego udziału w badaniach nad szczepionką i zapewniała o przestrzeganiu przez Amerykanów zasad reżimu sanitarnego. Wyraziła także przekonanie, iż „świat wyjdzie z tego kryzysu i my z niego wyjdziemy silni, mądrzejsi o wyniesione lekcje i może z nieco zmienionym nawykami”.

Źródło: Polsat News

RoM

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

A cyberbezpieczeństwo przekazali-„śmy” w ręce mosadu,no i teraz mamy 200 % normy bezpieczeństwa, brawo jasiu, znaczy rządzie
Fafik

Polact wszystko lykna, nawiet ze PiS to partia chrzescijanska, ze szczepienia sa dla ich dobra.
observer

Pani ambasador mówi, że jak kamery w każdym domu umieszczone zostaną przez Chiny, to źle a jak przez Amerykanów to dobrze. Bo przecież to największy sojusznik będzie nas śledził, a to tylko dla naszego dobra. I pani ambasador myśli, że my to łykami z dobrodziejstwem inwentarza.
grimm

Trzeba więc mieć zaufanie do tego, kto tę technologię dostarcza i co dzieje się z przekazywanymi przez nas danymi?? Czy wie co mówi i w jakim świecie żyje? Możemy „mieć zaufanie”, że będąca ambasador USA w Polsce działa dla dobra Polski i użyje swoich wpływów w sprawie unieważnienia 447 przeciwko Polsce i Polakom??
Bryan

Czyli dostęp do „kamery w każdym polskim domu” mają teraz Amerykanie ew. żydzi? Czysty orwellowski spisek.
Marzena

5 G TO technologia wojskowa służąca to śledzenia obywateli nie ważne czy z U S A czy z Chin,Wchodzi nowy totalitaryzm elektroniczny czyli Globalny Komunizm czytaj zamordyzm z U S A ,Szykują globalny Obóz Koncentracyjny .Cywilizacja śmierci w natarciu,
Tomasz

Problemem dla tej pani jest, że to niekoniecznie kamera amerykańską. A dla mnie problemem jest ta Pani, która co chwilę opowiada co Polakom wolno w Polsce. No i mamy rząd, który na to bez zastrzeżeń pozwala. A w tym niestety nie różni się od rządu poprzedniego, wykonujacego wprost nakazy z Berlina.
Jaroslaw

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-05-13) | https://www.pch24.pl/georgette-mosbacher–5g-to-jak-umieszczenie-kamery-w-kazdym-domu,75955,i.html