Aktualizacja strony została wstrzymana

O czym rapuje Andrzej Duda? „To są wersy z Talmudu, choć nienajlepsze tłumaczenie”

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w hip-hopowej akcji hot16challenge2. Tekst, który zarapowała głowa państwa wprowadził niektórych w konsternację. Wersy o „ostrym cieniu mgły” wzięte zostały za najgorszego sortu grafomanię. Okazuje się jednak, że są to fragmenty zaczerpnięte ze świętej księgi Żydów.

Akcję hot16challenge2 wymyślił raper, freestyle’owiec i właściciel wytwórni muzycznej – Karol „Solar” Poziemski. W przedsięwzięciu chodzi o to, by zarapować 16. wersów i wpłacić dowolną kwotę na rzecz walki z koronawirusem.

Udział Andrzeja Dudy w akcji jest kuriozalny z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, głowa państwa bierze udział w przedsięwzięciu, które powstało dlatego, że państwowa służba zdrowia nie radzi sobie z problemem koronawirusa. No, a przecież polskie władze zapewniają, że radzimy sobie świetnie.

Po drugie – tekst który rapuje Andrzej Duda. Na początku sądzono, że prezydent wyrzuca z siebie jakieś rymujące się słowa bez ładu, składu i sensu. Prawda okazuje się jednak o wiele dziwniejsza.

Jan Hartman tłumaczy na Twitterze, że swój tekst Duda zaczerpnął… z Talmudu. „Uprzejmie informuję (choć każdy powinien to wiedzieć), że słowa prezydenta „Nie pytają Cię o imię, kiedy walczysz z ostrym cieniem mgły” to cytat z Talmudu (Miszny). To nie jest najlepsze tłumaczenie, ale chodzi tam o to, że Szatan nie chce znać Pana (nie pyta i Imię)” – napisał na Twitterze Hartman.

No, więc tak: Polski prezydent rapuje (!) w akcji charytatywnej, ponieważ państwo nie działa tak jak powinno. Co rapuje? Wersety z religijnej księgi Żydów. Można, by jeszcze dodać, że możliwe, iż to wszystko dlatego, że zimą Chińczyk zjadł nietoperza.

Kto mógłby wpaść na coś takiego?

[youtube =7U0I__ARK_s width=”600″]

Za: Najwyższy Czas! (12/05/2020) – [Org. tytuł: «O czym rapuje Andrzej Duda? „To są wersy z Talmudu, choć nienajlepsze tłumaczenie” [VIDEO]»]

 


 

Hartman: słowa rapowej piosenki Dudy pochodzą z Talmudu

Andrzej Duda po wyznaczeniu przez rapera Zeusa do #hot16 challenge nagrał filmik, w którym rapuje.

Przypomnijmy, że wyzwanie #hot16challenge polega na napisaniu i zarapowaniu 16 linijek tekstu oraz wyznaczeniu kolejnych osób, które mają przyłączyć się do akcji. W nagraniach uczestnicy namawiają również na wsparcie datkami służby zdrowia. W #hot16challenge wzięła już udział nie tylko czołówka polskich artystów hip-hopowych, ale też takie postaci jak Marcin Matczak, Adam Bodnar czy Janusz Korwin-Mikke.

W pierwszym wersie przygotowanego przez Prezydenta utworu pada zdanie „nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły„.

Słowa te zaintrygowały internautów, którzy zastanawiali się, jaki kryje się za nimi przekaz.

Jan Hartman na Twitterze wyjaśnił, że powyższe słowa to cytat z Talmudu.

g/twitter

Za: Fronda.pl (12.5.20)

 


 

Za:
Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /home/bibulaco/public_html/wordpress/wp-includes/kses.php on line 1745