Aktualizacja strony została wstrzymana

Badania nad lekiem na COVID-19 bez homoseksualistów. Mogą przenosić wirusa HIV

Angielska Narodowa Służba Zdrowia (NHS) wykluczyła z programu oddawania osocza do badań nad lekiem na koronawirusa aktywnych homoseksualnych mężczyzn. Chodzi o bezpieczeństwo i zmniejszenie ryzyka przenoszenia wirusa HIV, który powoduje AIDS.

W angielskim programie oddawania osocza do badań nad lekiem na koronawirusa nie mogą uczestniczyć mężczyźni, którzy w ciągu ostatnich trzech miesiącach mieli kontakty seksualne z osobą tej samej płci. Takie obostrzenia mają związek z ryzykiem przenoszenia wirusa HIV, który powoduje AIDS. Na świecie obowiązują tu różne standardy – od 3 do 12 miesięcy.

Badania prowadzone przez Angielską Narodową Służbę Zdrowia (NHS) mają na celu ustalenie, czy osocze pochodzące od osób, które wyzdrowiały po COVID-19, może być wykorzystane do leczenia chorych.

Środowiska LGBT nie godzą się z takimi obostrzeniami. Pod ich wpływem NHS zapowiedziała, że sprawa zostanie przedyskutowana przez specjalną komisję. Zasiądą w niej urzędnicy, pracownicy naukowi i… rzecznicy LGBT+. Gremium to do końca 2020 roku przedstawi swoje rekomendacje co do trzymiesięcznego okresu odroczenia.

Źródło: rp.pl

MA

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-05-05) | https://www.m.pch24.pl/badania-nad-lekiem-na-koronawirusa-bez-homoseksualistow--moga-przenosic-wirusa-hiv,75812,i.html

Skip to content