Badania nad lekiem na COVID-19 bez homoseksualistów. Mogą przenosić wirusa HIV

Aktualizacja: 2020-05-5 5:33 pm

Angielska Narodowa Służba Zdrowia (NHS) wykluczyła z programu oddawania osocza do badań nad lekiem na koronawirusa aktywnych homoseksualnych mężczyzn. Chodzi o bezpieczeństwo i zmniejszenie ryzyka przenoszenia wirusa HIV, który powoduje AIDS.

W angielskim programie oddawania osocza do badań nad lekiem na koronawirusa nie mogą uczestniczyć mężczyźni, którzy w ciągu ostatnich trzech miesiącach mieli kontakty seksualne z osobą tej samej płci. Takie obostrzenia mają związek z ryzykiem przenoszenia wirusa HIV, który powoduje AIDS. Na świecie obowiązują tu różne standardy – od 3 do 12 miesięcy.

Badania prowadzone przez Angielską Narodową Służbę Zdrowia (NHS) mają na celu ustalenie, czy osocze pochodzące od osób, które wyzdrowiały po COVID-19, może być wykorzystane do leczenia chorych.

Środowiska LGBT nie godzą się z takimi obostrzeniami. Pod ich wpływem NHS zapowiedziała, że sprawa zostanie przedyskutowana przez specjalną komisję. Zasiądą w niej urzędnicy, pracownicy naukowi i… rzecznicy LGBT+. Gremium to do końca 2020 roku przedstawi swoje rekomendacje co do trzymiesięcznego okresu odroczenia.

Źródło: rp.pl

MA

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=114046 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]