Franciszek zaapelował do naukowców o szybkie wynalezienie szczepionki na COVID-19

Papież Franciszek zaapelował do naukowców o szybkie wynalezienie szczepionki na COVID-19

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o międzynarodową współpracę w celu rozwiązania kryzysu wokół pandemii koronawirusa i połączenie wysiłków naukowców, by wypracować szczepionkę i skuteczne leczenie. Apel wystosował po południowej modlitwie w Watykanie.

Zwracając się za pośrednictwem mediów do wiernych papież powiedział: „Po raz kolejny pragnę wyrazić moją bliskość z chorymi na COVID-19 oraz tymi, którzy opiekują się wszystkimi cierpiącymi w każdy sposób z powodu pandemii”.

Pragnę jednocześnie wesprzeć międzynarodową współpracę podejmowaną poprzez różne inicjatywy, by odpowiedzieć odpowiednio i skutecznie na ciężki kryzys, jaki przeżywamy – dodał Franciszek.

Następnie oświadczył: „Ważne jest połączenie zdolności naukowych, w sposób przejrzysty i bezinteresowny, by wynaleźć szczepionki i leczenie oraz zagwarantować powszechny dostęp do niezbędnych technologii, które umożliwią każdej zakażonej osobie w każdej części świata otrzymanie koniecznej kuracji”.

Źródło: polskieradio24.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-05-03) – [Org. tytuł: «Papież Franciszek zaapelował do naukowców o szybkie wynalezienie szczepionki na COVID-19»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Kolejny, kolejny przykład, że ten człowiek robi z siebie pośmiewisko i jednocześnie staje się coraz bardziej niebezpieczny. Jest zagrożeniem dla katolików.

 


 

Skip to content