Burmistrz NY skrytykował Żydów – został nazwany antysemitą

Aktualizacja: 2020-04-30 11:05 am

W żydowskiej społeczności zmarł rabin zakażony koronawirusem, o czym poinformował New York Times. Na jego pogrzebie zgromadziły się tłumy.

Ponieważ skala pandemii w tej metropolii nadal jest przerażająca, burmistrz Nowego Jorku w ostrym wpisie na Twitterze stwierdził:

– Kiedy o tym usłyszałem, poszedłem tam sam, by upewnić się, że tłum się rozproszy. To, co zobaczyłem, NIE BĘDZIE tolerowane, dopóki walczymy z koronawirusem

Oraz:

Poinstruowałem NYPD (policję), by natychmiast wręczała pozwy, a nawet aresztowała tych, którzy gromadzą się w dużych grupach. Chodzi o powstrzymanie tej choroby i ratowanie życia. Kropka

Wywołało to ostrą reakcję ze strony środowisk żydowskich, czego wyrazem był wpis Chaima Deutscha, jednego z radnych na TT:

– W każdej dzielnicy są ludzie, którzy nie przestrzegają zasad. Mówienie do całej grupy etnicznej, jakbyśmy wszyscy rażąco naruszali środki ostrożności, jest obraźliwe, stereotypowe i zachęca do antysemityzmu

Wczoraj burmistrz przeprosił środowiska żydowskie. Guardian News podaje:

– Burmistrz Nowego Jorku, Bill de Blasio, przeprosił za ostrą krytykę zachowania żałobników na tłocznym pogrzebie rabina zmarłego na Covid-19. W tweecie burmistrz nazwał wielką procesję „absolutnie nie do przyjęcia” i obiecał, że zamknie takie zgromadzenia. „Jeśli zobaczyłeś gniew i frustrację [w odpowiedzi] masz rację” – powiedział de Blasio. „Mówiłem z prawdziwego niepokoju. Patrzyłem na zagrożone życie ludzi, które było w niebezpieczeństwie”

mp/twitter/guardian news

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113900 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]