Mocny apel bp. Stricklanda w sprawie aborcji i szczepionki na Covid-19

„To, że przestępstwo aborcji jest w naszym kraju legalne, nie oznacza, że jest zarazem moralnie dopuszczalne używanie martwych ciał tych dzieci do wyleczenia globalnej pandemii” – pisze amerykański biskup, Joseph Strickland.

Bp Joseph Strickland jest od 2012 roku ordynariuszem diecezji Tyler w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Hierarcha jest znany ze swojej bezkompromisowej obrony cywilizacji życia i nazywania po imieniu rozmaitych zbrodni, które w lewicowej narracji uchodzą za rzeczy normalne i dopuszczalne. Teraz biskup odniósł się do informacji, według których szczepionka na wirus SARS-CoV-2 opracowywana jest z wykorzystaniem ciał dzieci pomordowanych w ramach tak zwanej aborcji.

Hierarcha wysłał list do katolików, prosząc ich o dołączenie do jego walki o zatrzymanie prac nad tego rodzaju szczepionką.

„To tragiczne, że ludzie nie są świadomi – lub po prostu udają, że tego nie widzą – postępów w nauce medycznej, które pozwalają na rozwijanie szczepionek z użyciem ciał abortowanych dzieci” – napisał w tekście datowanym na 23 kwietnia.

„To, że w naszym narodzie aborcja jest uznawana za legalną, nie oznacza, że jest dopuszczalne moralnie używane martwych ciał tych dzieci do leczenia globalnej pandemii. Trzeba podkreślić, że taka praktyka jest złem” – dodał.

„Jako wasz biskup wzywam was, byście TERAZ do mnie dołączyli i z pasją i modlitwą wypowiedzieli się przeciwko tej praktyce” – wezwał. Biskup zapewnił, że „poprowadzi wiernych przez tę burzę najlepiej jak potrafi”. Jak dodał, zaopatrzy wiernych w materiały, którymi będą mogli podzielić się z politykami, przedstawicielami świata farmaceutycznego czy po prostu osobami ze swojej społeczności.

„Musimy domagać się od prawodawców ustanowienia prawa, które określi nielegalną i niemoralną naturę wszelkiego wykorzystania szczątek abortowanych dzieci w celach badawczych” – napisał.

„Dalej, musimy naciskać, by koncerny farmaceutyczne działały w zgodzie z tą legislacją. Wierzę, że może to być ważna cegła w budowie kultury życia, która usuwa pokusę zysku ekonomicznego, zbyt łatwo zakażającą przemysł aborcyjny” – dodał.

W piątek szereg katolickich biskupów i aktywistów pro-life wysłało list otwarty do administracji USA, domagając się, by rząd zapewnił Amerykanom dostęp do szczepionki na koronawirusa „wolnej od jakichkolwiek związków z aborcją”.

Sygnatariusze wskazali, że popierają jak najszybsze opracowanie skutecznej szczepionki, ale oczekują, że przy jej tworzeniu zachowane zostaną fundamentalne zasady moralne, czyli pełne poszanowanie życia ludzkiego.

Źródło: LifeSiteNews.com

Pach

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

@R, jak to co? Nie ustaje w wysiłkach, by ograniczyć wiernym możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej. To jest aktualnie najważniejszy problem, a nie jakaś tam aborcja…
Wernyhora

A co na to bp. Polak?
R

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-04-25) | https://www.pch24.pl/mocny-apel-bp--stricklanda-w-sprawie-aborcji-i-szczepionki-na-covid-19,75615,i.html

Skip to content