Prof. Jecek Bartyzel o USA jako “synagodze szatana”

Aktualizacja: 2020-04-25 5:33 pm

USA to od początku do końca i w każdym calu, w swojej istocie i przypadłościach, szatański projekt masonerii…

Cała – powtarzam: CAŁA – historia Stanów Zjednoczonych Ameryki, począwszy od niczym nieuzasadnionego buntu części kolonistów przeciwko metropolii, jest jednym wielkim pasmem przewrotności, hipokryzji, chciwości, okrucieństwa (tym gorszego, że często pod maską humanitaryzmu), imperializmu, a wobec niektórych (Indianie!) nawet ludobójstwa.

I nie ma żadnej różnicy pomiędzy amerykańską lewicą a prawicą, liberałami a “konserwatystami”: amerykańscy konserwatyści są tak samo diabła warci, jak cała reszta, czy to federaliści, mimo ich niechęci do “motłochu” i przerażenia, że zamiast arystokratycznej republiki wyhodowali masową demokrację, czy to konfederaci z Południa, których konserwatyzm rzeczywiście (tu biję się w piersi, że długo dawałem się zwodzić sofistycznej argumentacji piewców Southern Tradition), począwszy od cynicznego w istocie Calhouna, był tylko opakowaniem (eufemizm obrony “naszych instytucji”) dla materialistycznej żądzy utrzymania posiadania “żywej własności”, tj. nieludzko traktowanych czarnych niewolników. Jeżeli jakimś cudem w Ameryce był jakiś prawdziwy konserwatysta, to albo był to emigrant z ogarniętej rewolucją i wojną Europy, albo jeśli urodził się na tej ziemi, to starał się co prędzej stać się kimś innym (jak Eliot Anglikiem, czy Wilhelmsen Hiszpanem).

USA to od początku do końca i w każdym calu, w swojej istocie i przypadłościach, szatański projekt masonerii, nowego, bezbożnego (anty)porządku, realizowanego najpierw w samych Stanach, później na kontynencie amerykańskim, od XX wieku w Europie i od końca zimnej wojny na całym świecie. To bez żadnej przenośni synagoga szatana, w której mieszczą się doskonale i bezkolizyjnie wyznawcy niezliczonych sekt protestanckich, deiści, ateiści, zjednoczeni w nienawiści i pogardzie do religii katolickiej, do jedynego prawdziwego Kościoła, do katolickiej mszy (wystarczy poczytać co o niej pisał “konserwatywny federalista” John Adams) i do Najświętszej Maryi Panny.

prof. Jacek Bartyzel

źródło: fb

Za: wRealu24.pl (10 kwietnia 2020)

 


 

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113806 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]