Aktualizacja strony została wstrzymana

Politico: Pentagon bada ryzyko użycia koronawirusa jako broni biologicznej

Według portalu Politico amerykańskie służby specjalne badają możliwość użycia koronawirusa przeciwko celom w USA.

Pentagon i amerykański wywiad coraz bardziej intensywnie badają możliwość wykorzystania koronawirusa SARS-CoV-2 jako broni biologicznej przez wrogów USA – twierdzi portal Politico powołując się na trzy osoby zorientowane w tej sprawie.

Nie oznacza to, że amerykańskie służby podejrzewają, że koronawirus powstał jako broń biologiczna. Pochodzenie wirusa wciąż jest badane, ale przecieki mówią, że obecnie nie ma twardych dowodów na to, że został on stworzony w chińskim laboratorium.

Jednak rzecznik Pentagonu ppłk Mike Andrews potwierdził, że program obrony chemicznej i biologicznej departamentu obrony (Chemical and Biological Defense Program, CBDP) wspiera amerykańskie agencje ochrony zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa. Obejmuje to ponad 150 milionów dolarów z CBDP na diagnostykę, szczepionki, środki terapeutyczne i zdolności modelowania.

Jak pisze Politico, nie jest jasne, czy amerykański wywiad uzyskał jakieś dane wywiadowcze wskazujące na podwyższone zagrożenie wykorzystania koronawirusa jako broń biologiczną. Jednak byli pracownicy Pentagonu, z którymi rozmawiał portal, mówili, że takie skoordynowane działania zazwyczaj są wdrażane dla każdego potencjalnego czynnika zagrożenia.

Jako przykład niebezpieczeństwa wiążącego się z koronawirusem w artykule wskazano wybuch epidemii na lotniskowcu USS Theodore Roosevelt, który doprowadził do wysadzenia na ląd 90 proc. jego załogi.

Według jednego z rozmówców Politico wrogie państwo z zaawansowanym programem broni biologicznej może laboratoryjnie ulepszyć cechy koronawirusa. Grupy nie mające takich możliwości mogą wykorzystać ten patogen w naturalnej postaci. Co istotne, do jego rozprzestrzeniania wystarczą takie narzędzia jak butelka z rozpylaczem. Inny były urzędnik zaznaczył jednak, że potencjalny wróg może nie chcieć manipulować przy koronawirusie, ponieważ to pozostawiłoby swoisty „podpis”.

W artykule wskazano, że koronawirus jest bardzo łatwo dostępną bronią z punktu widzenia bioterroryzmu. Przypomniano, że w ubiegłym miesiącu FBI ostrzegało policję, że członkowie radykalnych grup zachęcają się nawzajem do zarażania innych osób koronawirusem, jeśli sami zostaną zarażeni.

Kresy.pl / Politico

Za: Kresy.pl (24 kwietnia 2020)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: O możliwości stworzenia i użycia w celach bojowych koronawirusa Covid-19, pisaliśmy już na początku marca br. (np. tutaj, tutaj), obserwując scenę światową pokazującą, że pierwsze dwa wielkie skupiska koronawirusa (Chiny i Iran) jasno wskazują na agresora. Oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach nie może zasugerować, że tym agresorem mogą być miłujące pokój Stany Zjednoczone, wszak do takich niecnych celów jak tworzenie broni biologicznej zdolne są tylko reżimy Rosji, Chin, Iranu czy Korei Północnej. Przecież Stany Zjednoczone w swoich laboratoriach wojskowych zajmują się tylko karmieniem myszek i głaskaniem królików i rzucanie cienia na to mocarstwo jest jakimś bluźnierstwem.

A mimo to bluźniercy pokazywali, że Stany Zjednoczone prowadzą badania (i to na swoich własnych obywatelach) rozbudowują tajne laboratoria biochemiczne i nie podpisują międzynarodowych konwencji, widocznie bojąc się jakichś inspekcji.

Gdy o możliwości stworzenia koronawirusa przez wojskowe laboratoria mówili generałowie irańscy czy rosyjscy, oczywiście nikt nie brał tego poważnie, bo któż wierzyłby takim oszczerstwom. Dzisiaj jednak nawet najwyżsi amerykańscy dowódcy wojskowi przyznają, że tenże koronawirus może mieć inne pochodzenie niż serwowany nam do tej pory przez media i „ekspertów” przeskok z łuskowca czy utopiony w zupie nietoperz. Co prawda amerykańscy wojskowi „nie wiedzą” jeszcze do końca kto mógłby stworzyć takie świństwo, ale przecież nie mogą wiedzieć bo nie zapadła decyzja polityczna na jakiego wroga wskazać. Obawiamy się, że w tej chwili wchodzą w grę tylko dwa państwa zdolne do tak nikczemnych celów: Chiny i Iran – jedno może okazać się napastnikiem w ramach imperialnych rozgrywek, drugie jako śmiertelny wróg Izraela. O źródłach wrogich zakusów na wolność Ameryki dowiemy się niebawem. W Polsce zgodnie ogłoszą nam o tym wszystkie media, od TVP po TVN, a w Ameryce „w obronie demokracji” staną równie zwaśnione CNN i FoxNews.

Dostatecznie zmanipulowej opinii publicznej można wmówić dzisiaj dosłownie wszystko, na niepokornych są sposoby, a gremium wojskowo-polityczne po trupach (dosłownie) będzie dążyło do swoich celów uprawiając szatańskie gierki.

 


 

Skip to content