Szef sanepidu nie przyjął mandatu za brak maseczki. „Są nielegalne. Nie mamy stanu wyjątkowego”

Aktualizacja: 2020-04-23 1:32 pm

Dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy dał się złapać bez maseczki. Policjanci chcieli wlepić mu mandat, jednak ten go nie przyjął twierdząc, że ta sankcja jest nielegalna. „Nie mamy stanu wyjątkowego” – bronił się.

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce panuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Temu kto się nie zastosuje grożą kary od 5 000 do 30 000 zł nakładane przez GIS.

W samym GIS jednak zdania co do potrzeby zakładania masek są podzielone. Dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy przechodził przez park – gdy parki były jeszcze zamknięte – i funkcjonariusze przyłapali go z odkrytą całą twarzą.

Za pierwszym razem dostał pouczenie. Pojechał też drugi raz – parków wciąż nie otworzono. Wtedy już dostał mandat. Kary nie przyjął, a tłumaczył się tak jak ci wszyscy, których sanepid karze.

– To jest sankcja ze stanu wyjątkowego, którego nie mamy – mówił.

Co ciekawe Sanepid, którego legnickiego oddziału mężczyzna jest dyrektorem, od początku epidemii nałożył na Polaków ponad milion zł kary za podobne „wykroczenia”.

Źródło: TVP Wrocław

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113698 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]