Szczepionki na koronawirusa dla wszystkich. ONZ podjęło decyzję

Wszystkie 193 państwa wchodzące w skład Organizacji Narodów Zjednoczonych poparły rezolucję wzywającą do powszechnej dostępności szczepionki na koronawirusa SARS-CoV-2. Decyzja została podjęta jednomyślnie.

Rezolucję podjęto podczas wirtualnego Zgromadzenia Ogólnego. Sprzeciwiono się jednocześnie wszelkim spekulacjom oraz nielegalnym gromadzeniu leków, środków ochrony osobistej, szczepionek czy sprzętu medycznego niezbędnego do walki z COVID-19.

Rezolucja podkreśla główną rolę Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w walce z pandemią. O dziwo, zarządzenie poparły Stany Zjednoczone, które kilkanaście dni wcześniej nie kryły się z krytyką organizacji.

Donald Trump oskarżył WHO o „chinocentryczność” i współudział w tuszowaniu prawdy o koronawirusie wraz z władzą w Pekinie. Do czasu wyjaśnienia roli WHO w całej sprawie, USA wstrzymało finansowanie dla tego specjalistycznego ciała ONZ.

Źródło: polsatnews.pl

PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Gdy ktoś pół roku temu powiedział Ci że za kilka miesięcy będzie światowa epidemia,pozamykane granice ,a ludzie beda masowo tracić prace i przymusowo siedzieć w domu…..,pewnie też unałbyś go za płaskoziemca…………..
Roman

Mając w Polsce takiego „ministra zdrowia” nie dziwię się, że Polska była „ZA”. Pan Szumowski nie kryje swojego uwielbienia do szczepionek wszelkiego typu. Im więcej tym lepiej. Czyta tylko opracowania WHO i „Lobby farmaceutycznego” no może jeszcze unijne dyrektywy. Napawa go wstrętem wiedza niezależna. Brzydzi się witaminą „C” w dużych dawkach, którą dr. Klenner skutecznie!wyleczył 80 chorych na Hainego Medina w czasie epidemii w USAwszystkich, których leczył!!!. „Nasz minister” głupio by się czuł tłumacząc swoim studentom, że tanio i skutecznie można leczyć tę chorobę bez szczepionek. Dostał by też spazmów, gdyby dotarło do niego, że w Afryce Czerwony Krzyż wyleczył tysiące chorych na „nieuleczalną” dla SzumowskiegoM A L A R I Ę. Wiedza, że można leczyć malarię prostym związkiem chemicznym chlorynem sodu w-g metody Humble’a byłaby dla gościa psychicznym wstrząsem.
Bronek

Czy ta szczepionka to nie będzie znamię besti ???.ten kto jej nie przyjmnie nie bedzie wpuszczony do sklepu ,do urzedu,nie bedzie mógł pracować miedzy ludzmi…..nie bedziesz mógł nic kupić i nic sprzedać…..Osobiście rozpoczołem nauke jak radzić sobie w lesie,rozpoznawania dzikich roślin jadalnych,jadalnych korzeni itp…bo możliwe że bedzie zakaz uprawy warzyw przez ludzi niezaszczepionych…..Jezu Ufam Tobie
Roman

Ten diabelski projekt wprowadziły i poparły nie jakieś tam państwa, ale konkretni ludzie.
Ruben

COz za bzdura! Czterdziesci lat WIRUSA !!! HIV i NIE ZDOLALI OPRACOWAC NA niego szczepionki a teraz chca ??? Na wirysy NIE DA SIE! Bo WCIAZ MUTUJA!
syringa

O jakiej szczepionce mówimy? Na którą mutację koronowirusa? Jeśli szczepionki są takie skuteczne, dlaczego od dekad nie poradzili sobie z grypą i miliony ludzi na świecie co roku na nią choruje? Chorują nawet zaszczepieni…. Mają nas za idiotów?
Margodf

Czyli nie podjęły decyzję, tylko wezwały. Jest różnica.
WebSurfer

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-04-21)

 


 

ONZ uchwalił. Szczepionka na koronawirusa obowiązkowa dla wszystkich

Na wirtualnym posiedzeniu rady ONZ jednogłośnie przyjęto wprowadzenie szczepionki na koronawirusa jako powszechnie dostępnej we wszystkich krajach. Za przyjęciem takiego rozwiązania wszyscy członkowie (193 kraje) głosowali jednomyślnie.

Jak podaje polsatnews.pl:

– W rezolucji wezwano wszystkie państwa członkowskie ONZ, a także inne zainteresowane strony, do „niezwłocznego podjęcia kroków zapewniających zapobieżenie ewentualnej spekulacji i nieuzasadnionego gromadzenia zapasów mogących utrudnić powszechny dostęp do skutecznych leków, szczepionek, środków ochrony osobistej i aparatury medycznej, koniecznych w warunkach rozprzestrzeniania się COVID-19”.

Rezolucję popały również Stany Zjednoczone, mimo że kilka dni temu prezydent Trump wstrzymał finansowanie USA dla tej organizacji.

mp/polsatnew.pl

Za: Fronda.pl (21-04-2020)

 


 

Skip to content