Spółka brata ministra Szumowskiego otrzymała od państwa 22 miliony złotych

Aktualizacja: 2020-04-19 3:27 pm

Spółka OncoArendi, której prezesem jest Marcin Szumowski, brat szefa Ministerstwa Zdrowia otrzymała z dotacji państwa 22 miliony złotych – przekazał w niedzielę na twitterze były dziennikarz Wprost i Rzeczpospolitej.

Jak poinformował na twitterze Marcin Dobski, były dziennikarz takich mediów jak Wprost czy Rzeczpospolita, spółka OncoArendi, której prezesem zarządu jest Marcin Szumowski otrzymała od państwa 22 miliony złotych dotacji.

„Prezes OncoArendi jest bratem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego” przekazuje dziennikarz. „W czasie koronawirusa mogła umknąć informacja, że spółka OncoArendi dostanie z NCBR około 22 miliony złotych dofinansowania”

OncoArendi Therapeutics podpisało umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju na mocy której otrzymało dofinansowanie na poszukiwanie i rozwój inhibitorów deubikwitynaz do zastosowania w immunoterapii przeciwnowotworowej. Spółka poinformowała, że dofinansowanie projektu odbyło się dzięki projektowi „Szybka Ścieżka”.

Zobacz też: Ministerstwo Zdrowia: Kolejne przypadki zakażeń w Polsce

„Całkowity koszt projektu emitenta nie zmienił się względem tego zawartego w ocenianym wniosku i wynosi ok 31 milionów złotych, natomiast kwota dofinansowania to około 22 miliony złotych” – przekazywała spółka w komunikacie.

Informacja spotkała się z mieszanymi reakcjami internautów. Od oburzenia do postawy broniącej braci Szumowskich. „W Oncoarendi Terapeutics drugi Szumowski, a Narodowe Centrum Rozwoju tak przypadkiem daje miliony dla Oncoarendi Terapeutics!?”.

„No niesamowite, że brat profesora jest prezesem zarządu spółki akcyjnej…”

Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113582 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]