USA: sprzeciw wobec badań z wykorzystaniem tkanek abortowanych dzieci

Aktualizacja: 2020-04-17 10:18 am

Aktywiści pro-life oraz prawnicy wzywają Donalda Trumpa, aby nie poddawał się presji aborcjonistów, przekonujących o konieczności rozpoczęcia badań nad lekiem na COVID-19 z wykorzystaniem tkanek abortowanych dzieci.

18 marca 2020 Washington Post opublikował artykuł, w którym zamieszczono apel ekspertów immunologii z Montany, pracujących w Narodowych Instytutach Zdrowia (NIH) wzywających do podjęcia eksperymentów z wykorzystaniem tkanek pochodzących od dzieci zmarłych w wyniku aborcji.

Profesor Kim Hasenkrug z wchodzącego w skład NIH Rocky Mountains Laboratories (RML) przekonuje o konieczności zniesienia zeszłorocznego – wystosowanego przez administrację Donalda Trumpa – zakazu przeprowadzania badań przez placówki państwowe, zawierających fragmenty ciał dzieci zabitych w fazie prenatalnej.

Jak wskazują – proszący o zachowanie anonimowości pozostali pracownicy NIH – takie badania zdecydowanie przyspieszyłyby wynalezienie leku na COVID-19. Polegają one na dokonaniu przeszczepu płuca myszy z wykorzystaniem ludzkiej tkanki. Takie – jak to określają – „uczłowieczone myszy” – można wtedy zakażać wirusem SARS-CoV-2 i obserwować reakcję na podawane leki. Do tej pory najlepsze wyniki przy leczeniu pacjentów chorych na COVID-19 odnotowywano przy zastosowaniu leków znacząco podnoszących odporność, albo pochodzących z krwi ozdrowieńców.

Takiemu nieetycznemu podejściu zdecydowanie sprzeciwiają się organizacje pro-life. 15 kwietnia, 50 liderów organizacji pro-life w Stanach Zjednoczonych wystosowało specjalny apel do prezydenta USA Dondalda Trumpa, wzywający do niepoddawania się presji aborcjonistów. Jednocześnie w tej sprawie apelują też amerykańscy politycy. Doug Lamborn, członek Izby Reprezentantów z Kolorado oraz senator Roger Wicher z Missisipi wystosowali list, w którym stwierdzili: „Te krytyczne litanie powtarzają jednak fałszywe twierdzenia i narracje, które od wielu lat propagują użyteczność tkanek płodów, w tym twierdzenie, że takie tkanki zostały już wykorzystane do stworzenia wielu szczepionek”.

Autorzy listu zaznaczają, że badania nad lekiem na COVID-19 z wykorzystaniem etycznych metod przynoszą coraz lepsze rezultaty i nie ma konieczności znoszenia zeszłorocznego zakazu. Apel podpisało już 131 członków Kongresu USA.

Źródło: lifenews.com / washingtonpost.com / nationalreview.com

PR

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113537 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]