Koncern Forda testuje elektroniczną bransoletę ostrzegającą o niezachowaniu odległości pomiędzy pracownikami. Będzie obowiązkowa

Aktualizacja: 2020-04-16 5:34 pm

Pracownicy jednej w fabryk samochodowych koncernu Forda testują nowy system ostrzegający o zbliżaniu się i przebywaniu w zbyt małej odległości od siebie.

Eksperymenty przeprowadzane są na razie w małej grupie kilkunastu pracowników fabryki w Plymouth (stan Michigan). Pracownicy noszą na nadgarstku bransoletę przypominającą elektroniczny zegarek, który zaczyna wibrować ostrzegając, że osoby znajdują się zbyt blisko siebie, przekraczając obecnie obowiązujacy dystans 6 stóp (1,8 metra).

Elektroniczne bransolety producji koreańskiej firmy Samsung działają wykorzystując pilnie strzeżony software znany jako Radiant RFID, który używa protokół bezprzewodowej komunikacji Bluetooth, w wersji BLE, pozwalającej na maksymalne zmniejszenie poboru prądu i wydłużenie czasu pracy baterii.

Fabryka w Michigan, produkująca samochody Ford Mustang, przygotowuje się do wznowienia produkcji po przestoju spowodowanym tzw. pandemią koronawirusa. Każdemu wchodzącemu na teren fabryki pracownikowi będzie mierzona temperatura, a w niedalekiej przyszłości wszyscy pracownicy otrzymają nową wersję bransolety, która będzie ostrzegała nie tylko wibrując ale i wyświetlając kolorowymi sygnałami zbliżanie się bądź przekrocznie limitu (ang. social distancing) 6 stóp.

Jednocześnie kierownictwo i służby nadzoru będą informowane w czasie rzeczywistym o przekroczeniu limitu odległości, z informacją kto, kiedy i gdzie złamał przepisy.

Obecnie w fabrykach koncernu Forda produkujących sprzęt medyczny, w tym respiratory, zastosowano również obowiązek codziennego składania raportów przez każdego pracownika, który wypełnia elektroniczny formularz zaświadczając o swoim zdrowiu, samopoczuciu i czy nie miał kontaktu z innymi osobami mogącymi uchodzić za chore. Koncern zamierza rozszerzyć tę procedurę na wszystkich pracowników każdej swojej fabryki.  

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie msn.com
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113523 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]