PiS przeciwko ochronie życia. Wszechpolacy: „Nie nazywajcie się partią katolicką”

Dzisiaj Sejm podjął decyzję w sprawie projektu „Zatrzymaj Aborcję”. Zdecydowali, że ustawa zostanie skierowana do Komisji Zdrowia oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

W głosowaniu o skierowanie projektu do drugiego czytania bez odsyłania do komisji przeciwko było 375 posłów, za 68 posłów, a 7 wstrzymało się od głosu. Przeciwko głosowała niemalże cała partia rządząca na czele z Jarosławem Kaczyńskim i Gowinem. Zgodnie za projektem głosowała tylko Konfederacja.

Większość posłów PiS, tak jak Lewica i PO głosowała przeciwko ochronie życia nienarodzonego! Maski opadły – po raz kolejny. Nie próbujcie nazywać się partią katolicką – Młodzież Wszechpolska tak skomentowała całą sytuację.

W pierwszym czytaniu za odrzuceniem projektu głosowało 187 posłów, przeciwko było 254, a 10 posłów wstrzymało się od głosu. Zakończenia prac chciała Lewica i KO (oprócz Joanny Fabisiak). Klub PSL-Kukiz’15 był mocno podzielony.

„Zatrzymaj Aborcję” to obywatelski projekt, który zebrał około 800 tys podpisów. Ma na celu uchylenie możliwości przerywania ciąży w sytuacji dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Projekt uzyskał pełne poparcie biskupów podczas plenarnych obrad Konferencji Episkopatu Polski. Do Sejmu trafił w listopadzie 2017 roku. W pierwszym czytaniu, które odbyło się na początku 2018 roku poparło go 280 posłów, a później został skierowany do Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. W lipcu tegoż roku powołano specjalną podkomisję, która nie zebrała się ani razu, żeby zająć się projektem.

 


 

Za: narodowcy.net (16 kwietnia 2020) | https://narodowcy.net/pis-przeciwko-ochronie-zycia-wszechpolacy-nie-nazywajcie-sie-partia-katolicka/

Skip to content