Wicemarszałek z PiSu odebrał głos prezesowi stowarzyszenia Marsz Niepodległości podczas przedstawiania projektu Stop447

Aktualizacja: 2020-04-15 4:02 pm

W środę w Sejmie został przedstawiony obywatelski projekt ustawy Stop447, który miałby zabezpieczyć Polskę przed roszczeniami środowisk żydowskich do mienia bezspadkowego. Projekt przedstawiał prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości, jednak głos został mu zabrany przez marszałka Terleckiego.

W środę, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz przedstawiał w Sejmie obywatelski projekt ustawy „Stop447”. Miałaby ona zabezpieczać państwo polskie przed ewentualnymi roszczeniami środowisk żydowskich wobec mienia zniszczonego w trakcie II Wojny Światowej.

Mimo uzgodnienia z wicemarszałkiem Terleckim z Prawa i Sprawiedliwości przedłużenia czasu na zreferowanie projektu, mikrofon prezesa Marszu Niepodległości został wyłączony.

„Pierwsza rzecz, o którą chciałbym prosić to wydłużenie przemówienia dlatego, że pięć minut w tak ważnej sprawie to jest kpina z obywateli, to jest kpina z tych wszystkich, którzy podpisali ten projekt” – prosił Bąkiewicz.

Zdaniem Roberta Bąkiewicz roszczenia środowisk żydowskich mogą być dla gospodarki równie katasrtrofalne jak przedłużająca się pandemia koronawirusa. „Ewentualna realizacja przez polski rząd bezpodstawnych roszczeń majątkowych wysnuwanych wobec naszego kraju oznaczałaby gospodarcze i społeczne trzęsienie ziemi” – przekazywał.

Jak przedstawiał podczas posiedzenia, środowiska żądające zwrotu równowartości bezspadkowego mienia szacują należną kwotę na trzysta miliardów dolarów.

„Przypomnijmy, że ta kwota odpowiada mniej więcej budżetowi wypłacanych przez pięć lat w Polsce rent i emerytur, czy budżetowi programu 500+ wypłacanego przez 31 lat” – informował prezes Marszu Niepodległości. „Odpowiada tak samo czternastokrotnemu kosztowi odbudowy Warszawy”.

Po stronie inicjatywy ustawodawczej opowiedział się między innymi prezes Ruchu Narodowego i jeden z założycieli stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Winnicki.

„Boicie się międzynarodowej nagonki środowisk żydowskich. Boicie się ataku i wybieracie hańbę. Tak jak w 2918 roku kiedy kastrowaliśćie ustawę o IPN, a wojnę i tak będziecie mieli” – przekazywał zdanie Konfederacji z mównicy.

Kresy.pl

Za: Kresy.pl (15 kwietnia 2020)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113484 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]