Policja w paryskim kościele. Powodem „nielegalna” Msza Św. rezurekcyjna tradycyjnych katolików

Aktualizacja: 2020-04-13 9:22 am

„Mimo wprowadzonych we Francji surowych ograniczeń, dotyczących gromadzenia się i przemieszczania, w jednym z paryskich kościołów odbyła się tradycyjna wielkanocna rezurekcja. Na miejsce została wezwana policja”, informuje serwis rp.pl.

„Nielegalna” Msza Święta w rycie trydenckim została odpawiona w położonym w centrum Paryża kościele Saint Nicolas du Chardonnet.

„Przewodniczący liturgii ksiądz został upomniany i ukarany za nieprzestrzeganie zasad”, podaje francuska policja. Kapłan prawdopodobnie będzie musiał zapłacić grzywnę, której wysokość może wynieść maksymalnie 200 euro.

Policję wezwali lokalni mieszkańcy, którzy w sobotnią noc usłyszeli śpiewy, dochodzące z kościoła. Po przybyciu funkcjonariusze zastali jednak drzwi zamknięte od wewnątrz na trzy spusty. Dopiero po północy ze środka wyszedł jeden z uczestników mszy i potwierdził, że w środku znajdowało się ok. 40 osób.

Ukarany został tylko duchowny. Wierni nie otrzymali żadnego pouczenia za nieprzestrzeganie ograniczeń.

Źródło: rp.pl

TK

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113430 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]