Aktualizacja strony została wstrzymana

Policja w paryskim kościele. Powodem „nielegalna” Msza Św. rezurekcyjna tradycyjnych katolików

„Mimo wprowadzonych we Francji surowych ograniczeń, dotyczących gromadzenia się i przemieszczania, w jednym z paryskich kościołów odbyła się tradycyjna wielkanocna rezurekcja. Na miejsce została wezwana policja”, informuje serwis rp.pl.

„Nielegalna” Msza Święta w rycie trydenckim została odpawiona w położonym w centrum Paryża kościele Saint Nicolas du Chardonnet.

„Przewodniczący liturgii ksiądz został upomniany i ukarany za nieprzestrzeganie zasad”, podaje francuska policja. Kapłan prawdopodobnie będzie musiał zapłacić grzywnę, której wysokość może wynieść maksymalnie 200 euro.

Policję wezwali lokalni mieszkańcy, którzy w sobotnią noc usłyszeli śpiewy, dochodzące z kościoła. Po przybyciu funkcjonariusze zastali jednak drzwi zamknięte od wewnątrz na trzy spusty. Dopiero po północy ze środka wyszedł jeden z uczestników mszy i potwierdził, że w środku znajdowało się ok. 40 osób.

Ukarany został tylko duchowny. Wierni nie otrzymali żadnego pouczenia za nieprzestrzeganie ograniczeń.

Źródło: rp.pl

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-04-13) | https://www.pch24.pl/policja-w-paryskim-kosciele--powodem-nielegalna-msza-sw--rezurekcyjna-tradycyjnych-katolikow,75316,i.html

Skip to content