Absurd w Świnoujściu. Policja zakazuje…przebywania na domowych działkach

Aktualizacja: 2020-04-12 1:30 pm

Uwaga, uwaga, tu Policja! Przebywanie na działkach w celach rekreacyjnych jest zabronione – to nie kolejny tekst z komedii Barei, ale polska rzeczywistość w czasie epidemii koronawirusa.

Trwająca kwarantanna skutecznie wyrzuciła ludzi z parków, bulwarów, łąk, lasów czy trawników. Szczęśliwy, kto dzisiaj ma możliwość korzystania z pięknej pogody na własnej działce. Jak się jednak okazuje, przebywanie nawet na kilku metrach kwadratowych własnego ogródka może być łamaniem rygorystycznych zaleceń.   

Portal iswinoujscie.pl opublikował nagranie, na którym zarejestrowano jak z policyjnych szczekaczek słychać dość nietypowe wezwanie policji. – Uwaga, uwaga, tu Policja! Przebywanie na działkach w celach rekreacyjnych jest zabronione – brzmi komunikat. Jak widać, podczas trwającej walki z epidemią koronawirusa, swoimi zarządzeniami władza konsekwentnie naraża się na coraz większą śmieszność.

Bo jak inaczej nazwać tak absurdalne zarządzenie? Na działce nie wolno nam wypoczywać, ale na balkonie – gdzie odstępy pomiędzy sąsiadami często są mniejsze niż  1 metr – już tak?? Możemy wyjść do sklepu, apteki czy do pracy, ale na swojej prywatnej działce przebywać nam już nie wolno? A może koronawirus ma taką specyfikę, że dotyka rodzin spędzających czas na ogrodzonym podwórku, ale szerokim łukiem omija uczestników niedawnych rządowych obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej?

Tak czy inaczej, miejmy nadzieję, że wezwanie do opuszczenia własnych przydomowych działek to jedynie nadgorliwość lokalnej policji, a nie wytyczne dla wszystkich służb. Bo najgorsza władza to ta, z której się śmieją.

Źródło: YouTube / iswinoujscie pl / komentarz PCh24.pl

PR

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113426 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]