Milicja apeluje z głośników ws. koronawirusa. Szok na ulicach Kutna

Aktualizacja: 2020-04-12 1:27 pm

PRL wiecznie żywy? W Kutnie tak. Tam apele ws. epidemii nadaje… milicja.

W związku z epidemią koronawirusa na ulicach wielu polskich miast pojawiły się radiowozy policji, które nadają z głośników komunikaty. Takie specjalne auta możemy zobaczyć np. na ulicach Warszawy czy Krakowa.

Tymczasem na ulice Kutna wyjechała… milicja. Milicyjna Nysa nadająca komunikaty zrobiła furorę wśród mieszkańców i internautów.

Foto: Facebook Nysa Milicja T-522 MO 1977 PRL ZOMO

To jeden z niewielu dobrze zachowanych pojazdów mundurowych tamtej epoki. W Kutnie auto ma status klasyku – pojawia się na różnych imprezach.

A teraz, w związku z epidemią, kutnowscy fani PRL postanowili pomóc policji z nagłośnieniem komunikatów. Auto i jego załoga jeździ ulicami miasta i apeluje o pozostanie w domach.

Nagranie z objazdu zamieszczono na Facebooku Milicji.

https://www.facebook.com/nysamilicja/videos/234087857796706/?t=23

– Na te Wielkanocne Święta, chociaż tak inne, życzymy Wam przede wszystkim zdrowia oraz spokoju i otwartego serca. Wytrwałość i nadzieja niech Was nie opuszcza! Wszystko będzie dobrze – napisała załoga Nysy.

– Pamiętajcie, że to od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko w święta, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy życie i zdrowie nasze, oraz najbliższych – podkreśliła załoga Nysy.

Źródło: Kutno.net.pl

Za: Najwyższy Czas! (12/04/2020) – [Org. tytuł: «Milicja apeluje z głośników ws. koronawirusa. Szok na ulicach Kutna [VIDEO]»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Oczywiście wykorzystanie radiowozu Milicji z PRL to jakiś miejscowy wynalazek lokalnych figlarzy, i chwała im za to. Wpisując się w obecną sytuację pokazują wszystko naraz: dziesiejszy stan wyjątkowy a la Jaruzelski stan wojenny, prześmiewcze wykorzystanie radiowozów Policji w innych miastach do siania propagandy w stylu bolszewickim, może nawet drwiący przekaz samego komunikatu o “pozostaniu w domu”. Organizatorzy niekoniecznie zdają sobie sprawę z tego co zrobili, ale sam pomysł jest warty odnotowania i przyklasku.

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113423 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]