Nowy Jork wykopuje masowe groby dla zmarłych z powodu koronawirusa

Nowy Jork zatrudnił pracowników do wykopania dodatkowych masowych grobów dla ofiar koronawirusa – informuje w piątek Reuters. Są one wykopywane na Wyspie Hart gdzie miasto zakopuje we wspólnym grobie zmarłych, których rodziny nie miały pieniędzy na pochówek.

Jak przekazuje w piątek Agencja Prasowa Reuters, Nowy Jork zatrudnił pracowników do wykopania kolejnych wspólnych grobów na Wyspie Hart. Wyspa jest miejscem, w którym miasto prowadzi masowe groby osób bezdomnych czy nie posiadających środków na pochówek. Dodatkowe doły mają być przeznaczone dla ofiar koronawirusa.

Miasto używa Wyspy Hart do chowania niezamożnych mieszkańców od dziewiętnastego wieku. Zwykle jest tam chowane około 25 ciał tygodniowo. Za prace przy grobach odpowiadają zatrudnieni więźniowie. Ze względu na pandemię, Nowy Jorki musiał zwiększyć zakres pracy przy zmarłych.

Jason Kersten urzędnik odpowiedzialny za masowy grób przekazał mediom, że podczas pandemii na wyspie podobna liczba ciał jest chowana dziennie. Przed pochówkiem zmarli są umieszczani w workach i wkładani to identycznych trumien. Na każdej wypisane jest nazwisko zmarłej osoby w przypadku konieczności ekshumacji.

Zobacz też: CNN: Amerykanie odmawiają ewakuacji z Libanu. „W Bejrucie jest bezpieczniej niż w USA”

Zmarli chowani są obok siebie w długich wykopach. Zwiększenie prac na wyspie zostało nagrane przez reutersa.

„Dodano dwa nowe wykopy, tak aby być przygotowanym” – informował Kersten. Źeby nie narażać więźniów, którzy podczas pandemii i tak znajdują się w grupie ryzyka, miasto zatrudniło do tego zadania pracowników budowlanych

„Dla zachowania dystansu społecznego i z powodu zagrożenia, osoby skazane przez miasto na więzienie nie będą pracować przy grobach aż do zakończenia pandemii” – przekazał.

Kresy.pl/Reuters

Za: Kresy.pl (10 kwietnia 2020)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Podczas tego typu przesileń ukazuje się brutalna prawda o Stanach Zjednoczonych. Na nowojorskiej wyspie Hart wykopuje się masowe groby również dla tych „nie posiadających środków na pochówek„. A koszt pochówku jest w USA znaczny. Jak podają domy pogrzebowe, średni koszt pogrzebu wynosi od 7 tysięcy,  do 12 tysięcy dolarów.  Kwota ta nie obejmuje miejsca na cmentarzu oraz oczywiście najmniejszej płyty czy pomnika. W praktyce, skromny pogrzeb może spokojnie zamknąć się w kwocie 20 tysięcy dolarów. Warto dodać, że koszt kremacji jest o ponad połowę niższy i wynosi około 7 tysięcy dolarów, co w znacznym stopniu przyczynia się do takiej popularności tej nazistowskiej praktyki spalania zwłok.

W Polsce koszt pogrzebu w 2020 roku wynosi mniej więcej tyle ile otrzymuje od ZUS-u rodzina ubezpieczonego, czyli 4 tysiące złotych. W Stanach Zjednoczonych państwo też wypłaca zasiłek pogrzebowy rodzinie. W wysokości aż 225 dolarów. (Słownie: dwieście-dwadzieścia-pięć dolarów zero-zero centów).

 


 

Skip to content