Aktualizacja strony została wstrzymana

Zaskakujące zdjęcia z rocznicy tragedii smoleńskiej

Internauci szeroko komentują zdjęcia z oficjalnych obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej. Było na nich kilkadziesiąt osób.

Zaskakujące zdjęcia z rocznicy tragedii smoleńskiej

fot. FORUM

Władze państwowe mają prawo uczcić pamięć osób które zginęły dziesięć lat temu pod Smoleńskiem – to oczywiste. Zgromadzenie kilkudziesięciu osób – w tym szeregowych posłów i europosłów – nie mogło jednak nie zwrócić uwagi internautów.

Na wielu forach, w komentarzach na największych portalach informacyjnych oraz w mediach społecznościowych wyrażają oni zdumienie tym, w jaki sposób obchodzono 10. rocznicę tragedii. Zwracają uwagę, że innym osobom nie wolno gromadzić się w więcej niż dwie osoby.

Inni internauci podkreślają zaś, że na zdjęciach są przedstawiciele władz państwowych i – jako organy władzy ustawodawczej i wykonawczej – reprezentują na uroczystościach wszystkich obywateli, zatem ograniczenia narzucone przez nich samych ich dotyczyć nie muszą.

Głos w tej sprawie zabrała także warszawska policja. 

„W związku z obchodami 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej przypominamy, że nie mamy w tym przypadku do czynienia ze zgromadzeniem w trybie ustawy, a poszczególne osoby wykonują swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji. Podobnie, jak prowadzący relacje dziennikarze” – napisali na Twitterze funkcjonariusze.

Katoliccy internauci zwracają zaś uwagę na to, że im nie wolno uczestniczyć w liczbie większej niż pięć (a więc na przykład w piętnaście osób) w uroczystościach Wielkiego Piątku – kiedy wspomina się śmierć Pana Jezusa. To samo dotyczy Wielkiej Nocy. A przecież takie uroczystości też mogłoby być zorganizowane na powietrzu, przed świątynią – jak obchody rocznicy smoleńskiej. A i w kościołach utrzymanie znacznie większej odległości między ludźmi niż ta, którą widać na zdjęciach z piątkowego poranka, nie stanowiłoby przecież żadnego problemu. 

sit

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Rząd polski, kpi sobie ze społeczeństwa i z prawa, które sam ustanowił, pokazuje ludowi, że może wszystko. A Policja to baranki na smyczy rządu. Większość przedwojennych mundurowych, HONOROWO – by się pozwalniała.
PRECZ

To sa patrioci i chronią teraz także tych, którzy tu na nich pomstuja. Ale skoro oni w tej liczbie składają hołd ofiarom tragedii smoleńskiej to wygląda jakby ich śmierć była ważniejsza od śmierci Chrystusa bo nie moze tylu ludzi naraz przyjść dziś do kościoła, choćby na chwilę, żeby adorowac Krzyż. Nie mozna tez odprawić drogi krzyżowej w plenerze.
Me

A to jak ktoś jest urzędnikiem, to już mu wolno zarazę rozprzestrzeniać, bo według nich 6 osoba w Kościele to zarazi świat ?
Hej

A czy nie wystarczyloby wyslac 1-go 2 delegatow z wiencem i kwiatami a reszta z powodzeniem moze pomodlic sie w domach Mamy tu doczynienia z kolejnym zjawiskiem naciagania prawa w swoja strone przez oboz zadzacy
Edek

U Orwella też były świnie równe i równiejsze
HeSo

Bo czczą Prezydenta, któremu widocznie według nich należy się większą część niż samemu Panu Bogu.
Marcin

Dziś czczona jest smierć Lecha Kaczyńskiego bardzo hucznie bez przestrzegania narzuconych ludziom rygorów. Dziś też zabroniono nam czczenia śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa. Zamknięto Jego świątynie, a wiernych rozpędzono jak bydło. Komentarz chyba już jest zbędny !
Tomasz

Wirus nie działa na osoby wykonywające zadania w ramach zajmowanych urzędów i pełnionych funkcji? Jak to możliwe?, sprytny ten królewski wirus?; Nie przenosi się w powietrzu? – trzeba to zapamiętać. Po co więc maseczki od czwartku na każdej twarzy?; Czyżby ten wirus z koroną działał wybiórczo?; Jaki jest schemat jego działania i kto go nakreślił?. W tym przypadku nasuwa się stare przysłowie : ” Co wolno Wojewodzie to nie tobie ……” – proszę dokończyć. Może ktoś zna odpowiedzi na postawione pytania.
10 Gość

Prywatne emocje p.Kaczynskiego staly sie religia wladzy. Nie wiem z jakiego powodu oddaje sie balwochwalcza czesc jednemu czlowiekowi,ktorego zaslugi na tle tysiacletniej historii Polski sa mialkie i wkrotce zostanie zmielony przez mlyny historii.
Ell

To nauczka dla hierarchów czym się kończą mariaże z władzą… Cezar zawsze lubi siadać na ołtarzu… Smutne
Łukasz

Regulacje dla wyborczego ?bydła? nie obowiązują nadludzi z ?elity? władzy.
emk

Propounuje skierowanie doniesienia o popelnienie wykroczenia wobec osob, ktore sie zgromadzily. Na pewno nie trudno bedzie ustalic, kto byl uczestnikiem nielegalnego zgromadzenia. Wielka brat jest wszedzie i patrzy.
Nikt

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-04-10)

 


 

Skip to content