Prof. Simon krytycznie o działaniach władzy. „Absolutnie tego nie rozumiem. To nas nie uodporni”

Aktualizacja: 2020-04-10 10:09 am

Profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, nie rozumie niektórych restrykcji związanych z koronawirusem. Lekarz uważa, że rząd powinien raczej zachęcać Polaków, by się ruszali, a nie karać za jazdę na rowerze.

Absolutnie nie rozumiem prześladowania ludzi i dawania mandatów za to, że biegają czy jeżdżą na rowerach. Niech założą maski i się ruszają – mówił prof. Simon w TVN24.

Przecież jak będziemy ćwiczyć, to nas to uodporni, a nie odwrotnie. Póki co przybywa osób, które siedzą w domach i spożywają nadmierne ilości alkoholu. Mamy pełno takich przywożonych na izbę przyjęć z alkoholowym zapaleniem wątroby. To będzie katastrofa. To właśnie tężyzna fizyczna przeciwdziała szerzeniu się tego rodzaju zakażeń, a nie siedzenie w domu, kłótnie i picie wódki – ocenił.

Wirusolog z jednej strony pochwalił rząd za wprowadzenie obowiązku zakrywania twarzy, ale z drugiej strony nie rozumie, dlaczego przepis wejdzie w życie dopiero za tydzień, 16 kwietnia.

Otworzyć sklepy

Profesor uważa także, że należy jak najszybciej znieść te restrykcje, które są możliwe, by otworzyć polską gospodarkę.

Komu przeszkadza sklep jubilerski czy ten, który sprzedaje jakieś walizki? Ilu ludzi kupuje walizki czy meble? Pójdą w maskach, umyją ręce, maski będzie miała obsługa i handel będzie szedł. W ten sposób sprzedajemy nasze wyroby i utrzymujemy koniunkturę – po to, by nie doszło do zapaści – grzmiał.

Prof. Simon wypowiedział się także na temat środków ochronnych w jego szpitalu. – Z początkiem marca było słabo, a potem zrobiło się katastrofalnie – przyznawał.

Obecnie sytuacja na szczęście jest już lepsza. Jak mówił na antenie TVN24 profesor, wpływ na poprawę sytuacji miało wiele czynników, w tym prywatni darczyńcy.

Już nie żebrzemy, nie prosimy. Dowożą nam te przyłbice w różnych kombinacjach. Problem jest z lepszymi jakościowo maskami, ale medycy starają się je oszczędzać – podkreślił.

Źródło: TVN24/NCzas

Za: Najwyższy Czas! (10/04/2020)

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113352 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]