Placówki służby zdrowia – największe siedlisko koronawirusa. To tam zaraził się co trzeci chory w Polsce

Aktualizacja: 2020-04-10 9:42 am

Niemal jedna trzecia przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce miała miejsce w placówkach służby zdrowia. Tak wynika z danych Głównego Inspektora Sanitarnego, do których dotarło TOK FM.

Aż 30,1 proc. zakażeń koronawirusem w Polsce dokonało się przez kontakt w szpitalu lub przychodni. Dotyczy to zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego placówek ochrony zdrowia. Kolejne 6,6 proc. to zakażenia w domach pomocy społecznej.

Ponadto z danych GIS wynika, że 26,6 proc. przypadków wirusa z Wuhan w naszym kraju to pacjenci, którzy mieli styczność z inną osobą zakażoną koronawirusem. Z kolei 8,9 proc. przypadków to osoby, u których stwierdzono zakażenie podczas kwarantanny po pobycie za granicą. Jednak aż 27,8 proc. przypadków zakażeń to wynik transmisji poziomej lub jeszcze innych sytuacji.

Do tej pory w Polsce odnotowano w sumie 5742 przypadki zakażenia koronawirusem. Na COVID-19 zmarło 175 osób. Odnotowano też 318 wyzdrowień.

Do masowych zakażeń w domach pomocy społecznej doszło w placówkach w Niedabylu w powiecie białobrzeskim, w mazowieckich Tomczycach, a także w Drzewicy i Kaliszu.

Źródła: TOK FM/DGP/nczas.com

Za: Najwyższy Czas! (10/04/2020) -- [Org. tytuł: «Największe siedlisko koronawirusa. To tam zaraził się co trzeci chory w Polsce»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113343 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]