Kanclerz Austrii: Ograniczenia będą obowiązywały dopóki nie zostanie stworzona skuteczna szczepionka na koronawirusa

Aktualizacja: 2020-04-6 9:11 am

Wolność przemieszczania się, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni, nie wróci, dopóki nie ma szczepionki na koronawirusa – powiedział kanclerz Austrii Sebastian Kurz ( Ã–VP).

Zdaniem kanclerza Austrii Sebastiana Kurza  „tak długo, jak nie będzie szczepień ani skutecznych leków, choroba ta będzie nam towarzyszyć. Dlatego nie będziemy mieć swobody podróżowania, jaką znamy” – podaje austriacki portal „Kurier”. W sobotnich wywiadach dla gazet „Kleine Zeitung”  oraz „Salzburger Nachrichten” kanclerz zaznaczył, że Austriacy powinni być przygotowani na dalsze ograniczenia.

Kanclerz został zapytany, czy Austriacy powinni zrezygnować z zagranicznych wyjazdów, dopóki choroba nie zostanie wyeliminowana we wszystkich krajach. „Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy pokonać tę chorobę w Austrii, a następnie przywozić ją z powrotem z innych krajów, na skutek naszego niezdyscyplinowania” – odpowiedział Sebastian Kurz.

Kanclerz zaznaczył, że powrót do swobodnego przepływu ludności może nastąpić dopiero po wprowadzeniu skutecznych szczepień na koronawirusa.

Kurz podkreślił także, że jego długoterminowym celem jest właśnie przywrócenie otwartych granic w Europie. Zwrócił jednak uwagę na fakt, że kroki  zmierzające do tego, nie mogą być wykonywane pospiesznie i w nieprzemyślany sposób. „W tej wyjątkowej sytuacji nie możemy pospiesznie podejmować niewłaściwych kroków” – powiedział.  

Zobacz także: Naczelny lekarz USA: „Nadchodzi najtrudniejszy tydzień (…) to będzie jak Pearl Harbor”

kurier.at / kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113258 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]