Szczecin: Zakaz odwiedzania grobów na Cmentarzu Centralnym?

W związku z wprowadzonymi przez władze w Warszawie przepisami tzw. „walki z koronawirusem”, Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie apeluje, by nie spacerować po parkach, odradza też chodzenie na cmentarz, a w Świnoujście zagrodził wejścia na plaże.
 
Na pytanie dziennikarza Radia Szczecin czy mieszkańcy moga chodzić na Cmentarz, rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus odpowiada, że zgodnie z obowiązujacymi przepisami wychodzenie z domu jest możliwe tylko w określonych przypadkach, m.in. związanymi z wykonaniem niezbędnych czynności.
 
Wyjście na cmentarz do takich nie należy – odpowiada rzecznik Andrzej Kus.
– Nie jest to niestety niezbędne do naszego funkcjonowania. Tutaj też wsłuchiwaliśmy się w to co mówi minister zdrowia – podkreślał Kus.
 
Cmentarz Centralny w Szczecinie jest największym cmentarzem w Polsce (trzecim co do wielkości w Europie i jednym z największych na świecie). Zaprojektowany w XIX wieku  w układzie przestrzennego parku o powierzchni 172 ha, idealnie nadaje się na spacery i duchowe medytacje.
 
Niestety, rząd w Warszawie ulegając sztucznie stworzonej panice globalnej i nie kierując się rzetelnymi danymi naukowymi, zaaplikował społeczeństwu restrykcje, w tym zamknął takie miejsca zdrowego odpoczynku, jak parki i lasy. Teraz w prakcyce zakazuje również wejść na cmentarze.
 
Sytuacja w Szczecinie nie jest wyjątkowa. Jak się dowiadujemy, w Poznaniu, prezydent miasta Jacek Jaśkowiak jakkolwiek ponoć oficjalnie nie zamknął bram cmentarzy komunalnych, to w sobotę policja zamknęła parkingi przycmentarne.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Radio Szczecin (04-04-2020) oraz innych materiałów prasowych

Skip to content