Militaryzacja Poczty Polskiej: Wiceszef MON nowym prezesem

Aktualizacja: 2020-04-4 12:10 pm

Wiceszef MON nowym prezesem Poczty Polskiej. PiS szykuje się do wyborów korespondencyjnych?

W piątek wieczorem w trybie pilnym zebrała się rada nadzorcza Poczty Polskiej, która „przyjęła do wiadomości dymisję” Przemysława Sypniewskiego z funkcji prezesa. Zastąpił go wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot.

Nowy prezes Poczty Polskiej jest bliskim współpracownikiem ministra obrony Mariusza Błaszczaka. Według „Rzeczpospolitej” jest to kolejny krok w przygotowaniach do przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych.

Gazeta, powołując się na swojego informatora, podała, że Przemysław Sypniewski sprawdzał się w rozgrywaniu związków zawodowych. Jednak w kontekście wyborów musiał zostać wymieniony na kogoś zaufanego i „bezwzględnie lojalnego” wobec partii rządzącej. Sypniewski był bowiem sceptyczny wobec idei wyborów korespondencyjnych w obecnej sytuacji. Pomysł ten budzi sprzeciw i liczne kontrowersje wśród pocztowców. Jak podkreślają, brakuje im środków ochrony osobistej. Taka procedura naraziła by więc wiele osób na możliwość zarażenia koronawirusem.

Z kolei RMF 24, powołując się na źródła w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, twierdzi, że zdaniem rządu Sypniewski „nie poradziłby sobie z tak potężną operacją, jaką jest wysłanie 30 milionów kart wyborczych do Polaków”. Jak czytamy, dotychczasowy prezes Poczty Polskiej „nie wiedział, jak się dogadać” w tej kwestii ze związkami zawodowymi.

PiS, rękami Ministerstwa Aktywów Państwowych, któremu podlega Poczta Polska, wymienił więc jej prezesa.

„Decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 03 kwietnia 2020 roku, zmianie uległ skład Rady Nadzorczej Poczty Polskiej. Z funkcji Członka Rady Nadzorczej został odwołany Pan Paweł Calski. Na tą samą funkcję został powołany Pan Tomasz Zdzikot” – poinformowała Poczta Polska na Twitterze.

„Rada Nadzorcza Poczty Polskiej przyjęła do wiadomości dymisję Pana Przemysława Sypniewskiego z pełnienia funkcji prezesa Zarządu Poczty Polskiej i delegowała Pana Tomasza Zdzikota do pełnienia funkcji prezesa Zarządu” – czytamy.

Zmianę dotyczącą kadencji prezydenta zaproponował Jarosław Gowin. Jak twierdził lider Porozumienia, wydłużenie jej do 7 lat i odebranie możliwości reelekcji, rozwiązałoby problem wyborów. PiS zapowiedział, że jeśli znajdzie się odpowiednia większość, poprze zmianę konstytucji. Jednak w projekcie znalazł się kontrowersyjny zapis. Wynika z niego, że wybory i tak się odbędą, jednak będą „bezskuteczne”. Źródła: Rzeczpospolita/RMF24/nczas.com/Twitter

Zmianę dotyczącą kadencji prezydenta zaproponował Jarosław Gowin. Jak twierdził lider Porozumienia, wydłużenie jej do 7 lat i odebranie możliwości reelekcji, rozwiązałoby problem wyborów. PiS zapowiedział, że jeśli znajdzie się odpowiednia większość, poprze zmianę konstytucji. Jednak w projekcie znalazł się kontrowersyjny zapis. Wynika z niego, że wybory i tak się odbędą, jednak będą „bezskuteczne”.

Źródła: Rzeczpospolita/RMF24/nczas.com/Twitter

Za: Najwyższy Czas! (04/04/2020) -- [Org. tytuł: «Wiceszef MON nowym prezesem Poczty Polskiej. PiS szykuje się do wyborów korespondencyjnych?»]
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113169 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]