Ksiądz błogosławił monstrancją z samochodu. Donieśli, że nie ma zapiętych pasów

Chcąc zanieść Chrystusa pozbawionym możliwości uczestniczenia we Mszy świętej parafianom, dwóch księży z jednej z legnickich parafii postanowiło objechać ulice parafii z Najświętszym Sakramentem wystawionym przez szyberdach samochodu. Inicjatywa komuś się nie spodobała, gdyż policja dostała wezwanie o nieprzepisowej jeździe.

Tym samym nadgorliwa osoba pozbawiła parafian z kościoła pw. Świętej Trójcy dostępu nawet do takiej formy duszpasterstwa. Księża zostali wezwani na komendę, gdzie złożyli wyjaśnienia. Więcej nie wyjadą na ulice Legnicy.

„Zgłoszenie dotyczyło dwóch księży, zostali wezwani na komendę. Tłumaczyli, że chcieli w ten sposób dotrzeć do mieszkańców. Zrozumieli swój błąd i wyrazili skruchę. W obu przypadkach zastosowano pouczenie. Policjanci przestrzegli ich, że takie zdarzenie nie może mieć więcej miejsca” – powiedziała portalowi TVN24 Jagoda Ekiert, oficer prasowy legnickiej policji.

Zapowiedź objazdu opublikowano na stronie parafii. „Kapłani będą udzielać błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na ulicach naszej parafii. Pragniemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców, dlatego przemieszczać będziemy się wcześniej samochodem. Trasę przejazdu przedstawiamy poniżej. Możemy przyozdobić na ten czas nasze okna i balkony i sami w nich przebywać oczekując błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Niech Pan Jezus wszystkim nam błogosławi i strzeże. Niech nam okaże miłosierdzie i wspomoże w tym niełatwym czasie”. Zamieszczono nawet trasę objazdu.

Źródło: tvn24.pl / auto.wprost.pl

PR

Czytaj także:

 

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

moze to PRIMA APRILIS
0

podpieralacze jak za komuny. Bardzo smutne, myślałem że ten sort już wymarł. Niestety wychowali następców.
Gość

W Polsce niestety nie ma Policji jest tylko polityczny organ bezpieczeństwa wewnętrznego znany jako Pisicja.
koteq

A mógł z autobusu – na 100% nie mialby zapietych pas?w i nic by mu nie zrobili. Taki kraj, takie prawo.
Jot

chcielita demokracyi to mata
ferdek_k

W Wałbrzychu ksiądz chodzi po prostu między blokami – więc można zrezygnować z samochodu
mx

Podobna inicjatywa księdza w Lublinie, i to na „chodząco” , została zatrzymana przez biskupa! Nie krtykujcie zatem policjantow.
Marek

Wstyd mi za tych policjantów i za tych donosicieli i za tę skruchę też mi wstyd
X

„Księża zrozumieli swój błąd.”Nie zrozumieli,bo powinni udać się na komendę w pełnym rynsztunku!Z monstrancją!Wtedy to policja powinna zrozumieć swój błąd,wyrazić skruchę,a „uprzejmemu”donosicielowi złoić skórę pałą.Przeszło by tej me…dzie na cale życie to donosicielstwo.Swoją drogą to ciekawe czy jak kapuś będzie kitował to czasem nie zawezwie księdza z wiatykiem?Ale jak wszyscy znają życie,będzie wołał o księdza i to wielkim głosem!I przepraszam za uniesienie,ale to co wyprawiają ci z mniejszości,bynajmniej nie z tych,o których wszyscy dziś myślą,przechodzi ludzkie pojęcie!Jak psy ogrodnika,sami nie zeżrą i drugiemu nie dadzą!
echtamilicja

Gdyby policja miała odrobinę honoru, to donosy wyrzucałaby do śmieci. Razem z donosicielami ;-
Posterunkowy

Źe się znajdzie menda, której Kościół przeszkadza, to nie dziwi. Źe się znajdą policjanci, którzy zareagują na doniesienie zgodnie z procedurami, też nie dziwi, w końcu to ich praca. Ale że ci księża „zrozumieli swój błąd”? Ciekawym, jaki to był błąd? Bo mam nadzieję, że nie próba niesienia Chrystusa ludziom, którzy Zbawiciela potrzebują.
Tomek Primke

Jak na razie jedyna walka, która jest skuteczna, to nie ta z koronawirusem, ale z Kościołem. Brak mszy, brak sakramentów, zamknięte kościoły, zero nabożeństw, nawet pogrzebu katolickiego mieć nie można w niektórych miejscach, walka z Najświętszym Sakramentem, bo nagle zaraża, chociaż dwa tysiące lat leczył… A największym horrorem jest to, że biorą w tym udział sami biskupi, łącznie z papieżem, kapłani i duża część wiernych. Jak czytam ciągle te same argumenty, że mszy nie może być, bo komunia cię zarazi, to się zastanawiam: po co Eucharystia, skoro nie wierzymy, że to Ciało Jezusa i że ma moc uzdrawiania ciała i duszy? Kościół zupełnie uległ światu, niestety… Biada nam…
llila

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-04-01) | https://www.pch24.pl/ksiadz-blogoslawil-monstrancja-z-samochodu--doniesli--ze-nie-ma-zapietych-pasow,75033,i.html

Skip to content