Koncern farmaceutyczny: Mamy potencjalną szczepionkę przeciw koronawirusowi

Aktualizacja: 2020-03-30 3:57 pm

Koncern farmaceutyczny i medyczny Johnson & Johnson ogłosił, że dokonał postępów w badaniach nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Testy na ludziach rozpocząć się mają najpóźniej we wrześniu; produkt może trafić do sprzedaży na początku 2021 roku.

Mamy potencjalną szczepionkę, która “z dużym prawdopodobieństwem jest skuteczna przeciw koronawirusowi. Mamy możliwości, by zwiększyć jej produkcję w relatywnie krótkim czasie” –
powiedział w wywiadzie dla telewizji NBC szef Johnson & Johnson Alex Gorsky.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Źródło: PAP Autor: Mateusz Obremski z Waszyngtonu

Za: stefczyk.info (2020.03.30)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: “Szczepionka” przeciwko koronawirusowi pozwoli na początku zaszczepić z miliard ludzi. Oczywiście cena będzie “niewygórowana”, powiedzmy $30, a więc koncern J&J zarobi sobie kilkadziesiąt miliardów dolarów. Czyli Pharma będzie zadowolona.

Stworzenie jakieś szczepionki trwa latami, mają miejsce procedury bezpieczeństwa, testuje się czy nie zagrażają one ludziom, lecz tutaj szybciutko, w pośpiechu zrobi się ją w kilkanaście, a może i w kilka miesięcy. Politycy będą zadowolni, bo uzyskają poparcie za tak szybkie “zaradzenie problemowi”.

Tak szybko opracowane szczepionki będą z pewnością niebezpieczne i sukces naukowców będzie odbywał się po – dosłownie – trupach. W wyniku przymusowego szczepienia, z tego miliarda zaszczepionych umrze może z pięć procent, a wytłumaczenie śmierci kilkudziesięciu milionów będzie brzmiało: “pomimo szczepienia, pokonał ich koronawirus”. Eco-naziści będą zadowoleni, bo planeta jest lżejsza o kilkadziesiąt milionów. Naukowcy będą zadowoleni, bo pieniądze na ich widzimisię sypią się, a pseudo-naukowcy będą mogli dalej dokonywać eksperymenty a la Mengele.

Grupa, która najszybciej zostanie zaszczepiona to ludzie starsi i schorowani, oni też ucierpią najbardziej nie tyle ze strony koronawirusa (procent śmiertelności podobny jak w ostrzejszej grypie – liczbowo śmiertelność dużo mniejsza niż coroczne sezony grypowe), ile od samej nowej szczepionki – niesprawdzona szczepionka spowoduje nagłe, wymuszone zgony. Firmy ubezpieczeniowe i państwowe systemy opieki społecznej będą zadowolone, bo pozbędą się obciążeń.

Rządy państw zadłużą się u lichwiarskich globalnych banksterów, bo będą tworzyły “tarcze antykryzysowe” i inne osłony przeciw… utratą przez nich pozycji politycznych. Lichwiarze będą zadowoleni.

Jak widać, wszyscy zainteresowani będą zadowoleni. Z wyjątkiem ogółu społeczeństwa, które w czasie tej “pandemii” będzie trzeba jeszcze przećwiczyć. Trzeba będzie zaaplikować kilka przysiadów i pompek, trochę wytresować, postraszyć, niewygodnych już teraz odizolować (pod jakimkolwiek pretekstem, zresztą po co pretekst w dobie państw policyjnych i stanu wojennego), jeszcze trochę potrzymać ich w domach, nakarmić CNNem, TVPInfo i innym badziewiem. Później pójdą chętnie do jakiejkolwiek pracy za jakiekolwiek pieniądze, bo tej którą dotychczas mieli już nie będzie. Zatem i pracodawcy będą zadowoleni mając niskopłatną, niegrymaszącą siłę roboczą. Oczywiście już zaszczepioną, jakżeby inaczej.

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113019 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]