Częstochowa: prezydent Andrzej Duda modlił się przed cudownym obrazem Matki Bożej

Aktualizacja: 2020-03-26 6:48 pm

Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w Apelu Jasnogórskim w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Rozważania podczas modlitwy prowadził abp Wacław Depo. Hierarcha zawierzył Matce Bożej całą Ojczyznę i wszystkich rodaków żyjących w kraju oraz za granicą. Modlił się również za zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.

Częstochowa: prezydent Andrzej Duda modlił się przed cudownym obrazem Matki Bożej

Fot. Printscreen TV Trwam

W wieczornej modlitwie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze wziął udział prezydent Andrzej Duda. Po Apelu Jasnogórskim, rozważania prowadził abp Wacław Depo, który przypomniał, że Matka Boża była przez wieki „przedziwną pomocą i obroną naszego narodu”. „Nasza wiara w Twoje macierzyńskie pośrednictwo nie jest zwykłą spuścizną, którą otrzymaliśmy od naszych ojców i matek, ale ciągłym działaniem łaski Boga” – powiedział hierarcha. Abp Depo podkreślił, że ważne jest to, aby łaska dana nam od Boga nie okazała się być daremna, abyśmy na nią pozytywnie odpowiedzieli.

Podczas wspólnej modlitwy, Metropolita Częstochowski przypomniał posługę dla Kościoła papieża św. Jana Pawła II oraz Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikację będziemy świętować w czerwcu. Abp Depo we wspólnych rozważaniach podkreślił wagę obecności w kaplicy na Jasnej Górze prezydenta Andrzeja Dudy. Dodał, że wraz z nim zawierza Matce Bożej całą Ojczyznę i wszystkich Polaków w kraju za granicą. „Ojczyzna nasza Polska jest darem Opatrzności Bożej, ciągłą sprawą i zadaniem publicznym, ale również darem bardzo osobistym, odwołującym się poprzez wiarę i modlitwę do miłości Chrystusa” – powiedział hierarcha.

Abp Depo w swoim rozważaniu modlił się również za ustanie pandemii koronawirusa i za dusze wszystkich zmarłych z powodu zakażenia i choroby COVID-19. Na zakończenie wspólnej modlitwy, Andrzej Duda przekazał przełożonemu zakonu Paulinów różaniec, która pozostanie w skarbcu na Jasnej Górze.

Źródło: TV Trwam

WMa

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112960 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]