Prezydent Tanzanii: nie zamkniemy kościołów z powodu pandemii. „Powinny być zawsze otwarte”

Prezydent Tanzanii John Magufuli poinformował, że pomimo trwania światowej pandemii koronawirusa, nie zdecyduje się na zamykanie kościołów lub ograniczanie dostępu do Mszy świętej. Afrykański przywódca podkreśla, że „kościoły powinny być zawsze otwarte”. Dodał, że nie obawia się przyjmować Komunii świętej, ponieważ „z Jezusem w Eucharystii jest bezpieczny”.

„Pomimo strasznych wiadomości i drastycznych kroków światowych przywódców mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa – w tym zamknięciu Mszy katolickich w całym zachodnim świecie – my nie zamykamy kościołów” – powiedział John Magufuli. Prezydent kraju liczącego blisko 57 milionów mieszkańców jest katolikiem, a decyzję swą ogłosił w katedrze św. Pawła w stolicy kraju.

„Nalegam moi bracia chrześcijanie, nie lękajcie się, nie przestawajcie gromadzić się, aby wychwalać Boga” – powiedział prezydent Tanzanii. „Dlatego jako rząd nie będziemy zamykać kościołów ani meczetów” – dodał.

„Zamiast tego powinniśmy być zawsze otwarci na ludzi szukających schronienia u Boga” – nalegał Magufuli. „Kościoły to miejsca, w których ludzie mogą szukać prawdziwego uzdrowienia, ponieważ tam mieszka prawdziwy Bóg. Nie bójcie się chwalić i szukać oblicza Boga w kościele” – podkreślał afrykański przywódca. „Koronawirus nie może przetrwać w eucharystycznym Ciele Chrystusa” – zauważył.

„Właśnie dlatego nie wpadłem w panikę podczas przyjmowania Komunii Świętej, ponieważ wiedziałem, że z Jezusem w Eucharystii jestem bezpieczny” – powiedział prezydent Magufuli. „To czas budowania naszej wiary w Boga” – dodał.

John Magufuli wielokrotnie wspierał Kościół katolicki i wiernych w Tanzanii. W swoich mocnych i zdecydowanych wystąpieniach bronił doktryny Kościoła i wartości chrześcijańskich. W 2018 roku zachęcał współobywateli do zlekceważenia presji zachodnich organizacji, które zalecały Tanzańczykom stosowanie antykoncepcji. Jednocześnie zapewniał, że rząd zadba o kobiety w ciąży i matki poprzez budowę 67 nowych szpitali. Prezydent Tanzanii zakwestionował również rzekome „zalety” tak zwanego planowania rodziny i wyraził zaniepokojenie niskimi wskaźnikami urodzeń występującymi w wielu krajach.

„Podróżowałem do Europy i gdzie indziej i widziałem szkodliwe skutki kontroli urodzeń. Niektóre kraje zmagają się obecnie ze spadkiem wzrostu liczby ludności” – powiedział Magufuli.

Źródło: LifeSiteNews.com
WMa

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-03-26) | https://www.pch24.pl/prezydent-tanzanii--nie-zamkniemy-kosciolow-z-powodu-pandemii--powinny-byc-zawsze-otwarte,74924,i.html

Skip to content