Aktualizacja strony została wstrzymana

Wielka Brytania: premier nakazał zamknięcie kościołów. Zawieszone śluby i chrzty

Zamknięte świątynie, zakaz liturgii chrzcielnych i zawarcia związku małżeńskiego, pogrzeby tylko z udziałem najbliższych członków rodziny – to część zaostrzonych przepisów bezpieczeństwa, ogłoszonych w poniedziałkowy wieczór przez premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona.

W poniedziałkowy wieczór szef brytyjskiego rządu ogłosił wprowadzenie nowych ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa. Restrykcje, zbliżone do tych, które obowiązują obecnie m.in. we Włoszech, zezwalają obywatelom na opuszczenie domów jedynie w niewielu przypadkach, do których zalicza się wyjście do niezbędnej pracy, czy zakupy spożywcze.

Nowe ograniczenia w dużym stopniu dotyczą też świątyń. Mają one zostać zamknięte. Zawieszone jest udzielanie chrztów oraz błogosławienie małżeństw. Pogrzeby mogą być sprawowane jedynie z udziałem najbliższej rodziny zmarłego. Najnowsze przepisy zostały wprowadzone na 3 tygodnie i po tym czasie zostaną podjęte dalsze decyzje.

„Bez wielkiego narodowego wysiłku by powstrzymać wirusa, nadejdzie moment, z którym nie poradzi sobie żadna służba zdrowia świata; ponieważ nie będzie wystarczającej ilości respiratorów, specjalistycznych łóżek, lekarzy i pielęgniarek (…) tak jak widzieliśmy w innych krajach, również posiadających doskonałą służbę zdrowia, to moment prawdziwego zagrożenia” – mówił brytyjski premier.

Według danych z poniedziałkowego wieczoru, w Wielkiej Brytanii zdiagnozowano zarażenie koronawirusem COVID-19 u 6650 osób. 335 spośród nich zmarło.

Źródło: KAI / catholicherald.co.uk
PR

Przeczytaj także:

 

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-03-24) | https://www.pch24.pl/wielka-brytania--premier-nakazal-zamkniecie-kosciolow--zawieszone-sluby-i-chrzty,74846,i.html

Skip to content