USA: Prokurator Generalny stanu Ohio wstrzymuje działalność klinik aborcyjnych

Prokurator Generalny stanu Ohio w USA nakazał wstrzymanie świadczenia „usług” w dwóch klinikach aborcyjnych należących do Planned Parenthood. To ostateczna decyzja, do której aborterzy muszą się dostosować. Wcześniej zlekceważyli zalecenia Departamentu Zdrowia Ohio.

Mimo wydanych wcześniej instrukcji stanowych władz kierujących opieką zdrowotną, które w obliczu pandemii anulowały „wszystkie nieistotne lub planowe operacje i procedury z wykorzystaniem środków ochrony indywidualnej”, w placówkach aborcyjnych w Dayton i Cincinnati nadal dokonywano lub oferowano „usługi” zabijania dzieci nienarodzonych.

Prokurator Generalny stanu Ohio przypomniał w liście, że Departament Zdrowia Ohio wydał swe zarządzenie ograniczające świadczenie niektórych usług medycznych po to, by pomóc walczącym z pandemią COVID-19, „a także w celu zachowania krytycznych zdolności szpitalnych i zasobów”.

Po otrzymaniu skargi na kliniki Planned Parenthood, które nadal wykonywały lub oferowały aborcję chirurgiczną, Biuro Prokuratora Generalnego wezwało je do natychmiastowego zaprzestania wykonywania nieistotnych i planowych aborcji chirurgicznych. „Nieistotne aborcje chirurgiczne to te, które mogą być opóźnione bez nadmiernego ryzyka dla obecnego lub przyszłego zdrowia pacjenta” – wyjaśniono w liście.

Tymczasem zwolnicy aborcji twierdzą, że aborcja to „istotny element kompleksowej opieki zdrowotnej”. Ich zdaniem, „konsekwencje niemożności dokonania aborcji mają głęboki wpływ na życie, zdrowie i samopoczucie danej osoby”.

Obrońcy życia przypominają, że mimo epidemii COVID-19, kliniki aborcyjne na całym świecie pozostają otwarte, a przedstawiciele przemysłu aborcyjnego i legislatorzy w wielu krajach starają się w tym czasie nawet zwiększyć dostęp do aborcji. W wielu przypadkach zamiast aborcji chirurgicznej oferuje się tabletki aborcyjne, które zamawiane drogą internetową i dostarczane są do domu przez firmy kurierskie.

Źródło: KAI

WMa

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-03-22)

 


 

USA: aborcja chwilowo wstrzymana w niektórych stanach. Jednak nie z litości dla nienarodzonych

Stany Teksas i Ohio chwilowo zakazały przeprowadzania aborcji. Naiwny, kto sądzi, że w końcu zaczęto liczyć się losem dzieci poczętych. Decyzje władz motywowane są chęcią udrożnienia służby zdrowia na czas epiemii koronawirusa. Po opanowaniu sytuacji, najprawdopodobniej wszystko wróci do normy.

Prokurator generalny stanu Ohio nakazał, by kliniki aborcyjne w stanie zaprzestały wykonywania „niekoniecznych” aborcji i operacji. Decyzja wiążę się z epidemią koronawirusa. Bethany McCorkle rzeczniczka Prokuratora Generalnego Ohio powiedziała, że nie chodzi tu o zajmowanie stanowiska wobec aborcji. Podobny nakaz wysłano urologom.

Z kolei prokurator generalny Teksasu Ken Paxton powiadomił o konieczności wstrzymania wykonywania aborcji. Chodzi o uwolnienie zasobów służby zdrowia do walki z koronawirusem. Podkreślił, że instytucje zapewniające aborcję muszą przełożyć wszystkie operacje, których natychmiastowe wykonanie nie jest niezbędne. „Nikt nie jest zwolniony z wykonania dekretu gubernatora łącznie z dostawcami aborcji” powiedział gubernator w poniedziałkowym oświadczeniu. „Kto naruszy rozkaz gubernatora spotka się z pełną siłą prawa” – dodał.

Tymczasem Planned Parenthood nie wycofuje się ze swych zapewnień z początku roku dotyczących przeznaczenia pieniędzy na poparcie proaborcyjnych kandydatów na prezydenta. Na początku roku organizacja zapowiedziała przeznaczenie na ten cel 45 milionów dolarów. Z kolei 16 marca przedstawiciele „Planned Parenthood” na „Twitterze” napisali „od teraz do listopada – oto cel: musimy pokonać Donalda Trumpa. W czasie, gdy kraj drastycznie cierpi wskutek ataków Donalda Trumpa na służbę zdrowia, potrzebujemy przywódcy, który poszerzy dostęp do opieki zdrowotnej, a nie będzie go podkopywał”.

Źródła: edition.cnn.com / thehill.com / aclj.org

mjend

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-03-24)

 


 

Skip to content