Aktualizacja strony została wstrzymana

Trump ogłasza w Nowym Jorku stan katastrofy, na ulice wyjdzie wojsko

Jak podaje w sobotę portal Dailymail, Donald Trump ogłosił stan katastrofy w Nowym Jorku. W ciągu jednej nocy w mieście z powodu koronawirusa zmarło 14 osób.

W Nowym Jorku z powodu koronawirusa został wprowadzony stan katastrofy – pisze w sobotę Dailymail. Został on wprowadzony decyzją prezydenta Donalda Trumpa.

Do miasta zostanie wezwane amerykańskie wojsko, hotele, stadiony, akademiki i inne duże zabudowania zostaną przerobione na szpitale polowe. O wysłanie wojska prosił burmistrz tego miasta. „Występuje u nas 30 procent wszystkich przypadków z USA i 70% przypadków ze stanu Nowy Jork” – mówił. Czy nam się to podoba czy nie, jesteśmy epicentrum”

W stanie Nowy Jork jest najwięcej potwierdzonych przypadków COVID-19. Ponad 8000 potwierdzonych zakażeń i 56 przypadków śmiertelnych, w jeden dzień przybyło dwa tysiące nowych zarażonych osób. Ten skok jest przypisywany większej ilości robionych testów.

Przedstawiciele Pentagonu powiedzieli w piątek, że inżynierowie amerykańskiego wojska przygotowują się do przejęcia przynajmniej dziesięciu tysięcy hotelowych łóżek. Nie wykluczają również zajmowania obiektów sportowych czy akademików. Nowojorskie szpitale nie są w stanie hospitalizować wszystkich osób z koronawirusem, dochodzą do tego osoby cierpiące na inne choroby.

Narodowy Instytut Zdrowia USA obwieścił w piątek, że do końca przyszłego tygodnia w Stanach może być zdiagnozowanych nawet siedemdziesiąt tysięcy pacjentów. W piątek ta liczba przekroczyła dziewiętnaście i pół tysiąca.

Dwa dni temu burmistrz Nowego Jorku poddał prezydenta ostrej krytyce. Stwierdził, że Donald Trump nie wykorzystuje wszystkich jego prerogatyw. Zapowiadał również, że w przeciągu trzech tygodni Nowy Jork wyczerpie swoje środki do walki z epidemią.

Kresy.pl/DailyMail

Za: Kresy.pl (21 marca 2020)

 


 

Skip to content