Gubernator Kaliforni nakazał pozostać wszystkim obywatelom w domach

Jak donosi Agencja Prasowa Reuters, w czwartek w Kalifornii zostały przedstawione najcięższe jak dotąd na świecie obostrzenia dotyczące koronawirusa. Obywatele nie będą mogli wyjść z domu.

Jak donosi agencja, w czwartek gubernator Kaliforni Gavin Newsom przedstaił dyrektywę ograniczającą możliwość poruszania się dla 40 milionów obywateli. Dyrektywa weszła ze skutkiem natychmiastowym, nie dając mieszkańcom czasu na podjęcie żadnych działań.

Od tej chwili, Amerykanie ze stanu Kalifornii mogą opuszczać mieszkania jedynie ze względu na uzupełnienie zapasów jedzenia i lekarstw. Według doradców urzędu gubernatora, w przeciągu ośmiu tygodni połowa Kalifornii może być dotknięta epidemią koronawirusa.

Zostały również rozpoczęte prace nad zamknięciem granicy z Meksykiem. Władza chce żeby ruch został ograniczony do całkowitego minimum. Przejść przez granicę będzie można tylko w sytuacjach koniecznych, określonych przez ustawę. Stany Zjednoczone i Kanada już zamknęły dla siebie granice.

Jak już pisaliśmy, urzędnicy Białego Domu zwrócili się w środę do Kongresu USA o zatwierdzenie pięciuset miliardów pomocy dla amerykańskich podatników i pięćdziesięciu miliardów pomocy dla amerykańskich linii lotniczych. Ma to pomóc obywatelom w przebrnięciu przez ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa.

Płatność miałaby zostać rozbita na dwa etapy, każdy z nich wymagałby wypłacenia 250 miliardów dolarów. Pierwsza część miałaby mieć miejsce szóstego kwietnia, druga osiemnastego maja. Donald Trump mówił w środę, że nie wiadomo jakie kwoty zostaną przyznane poszczególnym obywatelom. „Przyglądamy się różnym liczbom, każdy chciałby zyskać jak najwięcej” – mówił.

Liderzy Kongresu dyskutują nad propozycją. Część Republikanów opowiada się za wystawieniem czeków opiewających po tysiąc dolarów na osobę, Demokraci jednak twierdzą, że wypłaty powinny być wyższe i bardziej zróżnicowane.

„To nie czas na małe środki, to czas na odwagę i agresję” – mówił senator Schmer w środę. Zwrócił również uwagę, że w pierwszej kolejności wypłaty powinny być skierowane do osób potrzebujących.

Kresy.pl/Reuters

Za: Kresy.pl ()

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Rządzący Kalifornią, tacy wielbiciele wolności i liberalizmu, pokazują swoje prawdziwe oblicze z wrodzonymi skłonnościami do zamordyzmu. Ale czego oczekiwać od jawnych wyznawców marksizmu oraz popleczników syjonizmu.

A ludzie, mieszkańcy Kaliforni (i być może innych stanów, bo każdy stan w każdej chwili może wprowadzić te same „prawa”)? Ano nic, siedzą cichutko w domach. Gdyby chodziło o coś innego, być może zaczęliby protestować, buntować się (choć wszak i to wątpliwe), ale zastraszeni czymś niewidzialnym łyknęli haczyk propagandy wirusowej i potulnie wysłuchują w swoich czterech ścianach różnych CNN-ów. Lepiej niech obejrzą sobie Fahrenheit 451 (ten z 1966 roku), bo niedługo lokalni „strażacy” wejdą do ich mieszkań – bez nakazu, o każdej porze – i będą szukali „chorych”, a potem będą przetrząsali w poszukiwaniu „antywirusowej” literatury. Opornych będą brali do słynnych obozów FEMA, które do tej pory krążyły jako konspiracyjne straszydło, a teraz po prostu są rzeczywistością, bo nawet ich CNN-y mówią o rozstawianiu przez FEMA „namiotów dla odbywających kwarantannę”. Orwell nawet nie śnił o takim Big Brotherze z syjonistycznym jądrem ciemności.

 


 

 

Skip to content