Kardynał Ranjith domaga się zakazu eksperymentów z wirusami

Lankijski kardynał Malcolm Ranjith domaga się międzynarodowego śledztwa w sprawie pochodzenia koronawirusa. Nie wyklucza on, że epidemia może być skutkiem naukowych eksperymentów. Podkreśla, że światowe mocarstwa nie mogą igrać z życiem niewinnych ludzi.

Dobrze wiemy, że w wielu miejscach na świecie naukowcy rozmaitych dziedzin, z różnych powodów prowadzą badania nad unicestwieniem ludzkiego życia i natury. Niektóre z wirusów są skutkiem niepotrzebnych eksperymentów – powiedział cytowany przez agencję UCAN metropolita Kolombo.

Ksiądz kardynał podkreślił, że eksperymenty na takich wirusach są zbrodnią przeciw ludzkości. – Proszę Boga, aby ujawnił, kto to wytworzył. ONZ lub organizacje międzynarodowe powinny wykryć, kto stoi za tymi incydentami i ukarać winnych. Takie badania naukowe powinny być zakazane – dodał hierarcha podczas kazania transmitowanego przez telewizję.

Źródło: vaticannews.va / KAI

RoM

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-03-19) | https://www.pch24.pl/kardynal-ranjith-domaga-sie-zakazu-eksperymentow-z-wirusami,74771,i.html

Skip to content