Iran: 103-letnia kobieta wygrała walkę z koronawirusem

Jak podają irańskie media państwowe, 103-letnia kobieta wyzdrowiała po zarażeniu koronawirusem, chociaż wiele dowodów wskazuje, że osoby starsze są najbardziej narażone na śmierć z tego powodu.

Jak podała agencja informacyjna IRNA, kobieta była hospitalizowana w Semnan przez około tydzień. Została wypisana do domu „po całkowitym wyzdrowieniu” – przekonywał Navid Danayi, kierownik kliniki w Semnan.

Kobieta jest drugim starszym pacjentem w Iranie, który pokonał chorobę. Inną ozdrowiałą osobą jest 91-letni mężczyzna z Kerman na południowym wschodzie Iranu, który wyzdrowiał po trzydniowej walce z chorobą pomimo wcześniejszych schorzeń, jak wysokie ciśnienie krwi i astma. Nie podano, w jaki sposób leczono pacjentów.

Światowa Organizacja Zdrowia w tym miesiącu oszacowała, że ”‹ koronawirus zabija 3,4 procent wszystkich zarażonych. W przypadku osób w wieku powyżej 80 lat śmiertelność wynosi 21,9 procent.

Dyrektor Generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom poinformował, iż administracja USA zgodziła się zawiesić część swoich sankcji wobec Iranu w czasie epidemii.

W rozmowie z „Al-Mayadeenem” Adhanom mówił, że przeprowadził rozmowę telefoniczną z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo, koncentrując się na „potrzebie udzielenia wsparcia Iranowi w walce z epidemią koronawirusa”.

Zauważył, że Stany Zjednoczone „zgodziły się na zawieszenie niektórych sankcji, zwłaszcza tych związanych z ułatwieniem procedur bankowych w stanach wyjątkowych”.

Adhanom docenił także inne kraje, które wsparły Iran, wysyłając niezbędny sprzęt do walki z tą epidemią. Mike Ryan z WHO Health Emergency Program powiedział, że Światowa Organizacja Zdrowia ma stały kontakt z Iranem. -Każdy powinien unikać upolitycznienia w tym światowym kryzysie – zaznaczył. WHO stara się zagwarantować, by firmy nie zostały ukarane przez USA za pomoc Iranowi.

Irańskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że zarażonych nowym koronawirusem jest ponad 17 tys. osób w całym Iranie. Jak dotąd wyzdrowiało 5 710 pacjentów.

Źródło: al.-monitor.com, en.mehrnews.com

AS

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-03-19)

 


 

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Tak w życiu bywa, że nawet te nieco silniejsze organizmy starszych osób potrafią przezwyciężyć grypę – bo tzw. koronawirus jest po prostu odmianą grypy: z dokładnie takimi samymi objawami, takim samym przebiegiem choroby i takimi samymi szansami wyjścia z tej choroby (ba, nawet większymi niż „zwykła” grypa!). Tutaj mamy 103-letnią osobę, której organizm przezwyciężył grypę. Oczywiście bez żadnego leczenia, poza normalnymi procedurami dla chorych na grypę, bo nie ma żadnych lekarstw na wirusy powodujące grypę. Media i lekarze często podają, że taka osoba została „wyleczona”, a przecież jest to nadużycie, bowiem chory na grypę z reguły po prostu po kilku dniach zdrowieje.

Jak twierdzi prof. Gut: „Koronawirus objawiał się dotychczas jako grypa, lecz teraz został zauważony„. Został „zauważony”, albo został odpowiednio wykorzystany, możliwe również że zmutowany w laboratorium. Coraz więcej danych wskazuje na to ostatnie, czyli że ten koronawirus został stworzony jako broń biologiczna o działaniu nie-bojowym, czyli zdolnym do zasiania paniki u wroga. Wiele wątków prowadzi do wniosku, że został celowo wprowadzony do Chin – przez kogo, można spekulować, ale należy zdawać sobie sprawę kto jest na liście wrogów ekonomiczno-politycznych Stanów Zjednoczonych. Są to Chiny i Iran, czyli państwa które na początku najbardziej ucierpiały. (Przypadek Włoch może być inny: może być skutkiem ubocznym militarnego celu, a znając historyczne statystyki wysokiej zachorowalności na grypę w tym kraju, nie dziwi obecna sytuacja.)

Reakcja Stanów Zjednoczonych, z totalną dezorganizacją życia i zasianiem paniki, może być efektem na zapowiedzi strony chińskiej, że i USA ucierpią, być może w ramach kontrataku. Stąd prewencja przed kontratakiem podobną bronią biologiczną. Przy okazji wprowadzenia nadzwyczajnych restrykcji, załatwi się inne pilne sprawy, jak m.in.:

 • zabranie ludziom resztek wolności
 • jeszcze większa militaryzacja wszystkich służb publicznych
 • wprowadzenie przepisów pozbawiających podstawowych praw człowieka
 • totalna kontrola i śledzenie ludzi, przymusowe noszenie bransoletki z GPS-em, najpierw przez „chorych”, potem przez ogół społeczeństwa. Na początku być może wystarczy konieczność noszenia przy sobie telefonu komórkowego z odpowiednią, śledzącą aplikacją
 • powszechne przymusowe szczepienia (być może z nanoczipami)
 • pod pretekstem ekonomicznym, ograniczenie świadczeń zdrowotnych, szczególnie dla starszych ludzi
 • więzienie, izolowanie, internowanie ludzi pod pretekstem kwarantanny lub unikania kwarantanny czy przymusowego leczenia
 • zamknięcie internetu na „dezinformację”, czyli wymuszenie na dostawcach internetowych i hostingowych zamknięcie niewygodnych stron
 • możliwe globalne zmiany w systemach finansowych (np. likwidacja gotówki)
 • wytworzenie skojarzenia: w kościele można zarazić się, przez co spadnie liczba aktywnych wiernych, głównie Kościoła katolickiego
 • być może długofalowe ograniczenia liczbowe w zgromadzeniach religijnych, pozbawienie wiernych posług religijnych
 • być może nakaz kremowania zmarłych
 • …itede, itepe.

Światowe siły ZŁA wykorzystają każdą okazję do zniszczenia ludzkości, do zniszczenia każdego człowieka, do odwrócenia go od Boga (tutaj przysłużą się wszechpotężne media stające się jedynym dostępnym źródłem informacji). Pragną zniszczyć duszę i ciało każdego człowieka, bo każdy został stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Czego ZŁY najbardziej nienawidzi.

 


 

Skip to content