Chiny testują lek antygrypowy na “koronawirusa”

Aktualizacja: 2020-03-18 3:35 pm

Władze chińskie rozpoczęły testowanie znanego leku podawanego normalnie w czasie choroby “zwykłej” grypy, celem walki z “koronawirusem”.

Zhang Xinmin, dyrektor Narodowego Centrum Rozwoju Biotechologicznego powiedział podczas konferencji, że lek okazuje się być skuteczny podczas klinicznych badań przeprowadzonych przez dwa ośrodki: jeden w Wuhan, drugi w Shenzhen w Chinach. Lek Avigan podano 240 osobom w Wuhan i 80 osobom w Shenzhen.

Według testów zbicie gorączki przy użyciu leku Avigan zajmuje średnio 2.5 dnia, podczas gdy bez podawania leku 4.2 dnia. Kaszel mija po 4.57 dnia, w porównaniu do 5.98 dnia bez podawania leku.

Na podstawie: NHK-World Japan

KOMENTARZ BIBUŁY: Jak widać z powyższego, najskuteczniejszym na razie lekiem na grypę jest… lek antygrypowy. Nie wiemy dlaczego nikt na to wcześniej nie wpadł :) Może dlatego, że lek Avigan jest produkowany w Japonii, stąd amerykańskie firmy farmaceutyczne nie są zainteresowane testami.

Koronawirus jest po prostu odmianą grypy, tak twierdzą wirusolodzy. Znany już powszechnie prof. Gut  powiedział, że chorowaliśmy wcześniej na grypę mając tego wirusa, lecz teraz “go zauważono”.

Stąd wytworzona panika, którą światowe elity wykorzystują do swoich celów.

 

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112686 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]