Sanktuarium w Lourdes zamknięte po raz pierwszy w dziejach

Aktualizacja: 2020-03-17 5:33 pm

„Po raz pierwszy w swych dziejach sanktuarium w Lourdes zamyka swoje bramy”, poinformował na Twitterze rektor sanktuarium w Lourdes, ks. prał. Olivier Ribadeau Dumas.

Decyzja ta wiąże się z rozporządzeniem prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, zaostrzającym od 17 marca godz. 12.00 środki ostrożności, czyli postanawiającym zamknięcie wszystkich miejsc użyteczności publicznej, które nie są niezbędne dla funkcjonowania państwa.

Na początku marca sanktuarium we Lourdes, z powodu obaw o zarażenie wirusem zamknęło wszystkie baseny, w których zanurzają się chorzy w nadziei na uzdrowienie. Woda w basenach pochodzi ze źródła, które wytrysnęło w czasie objawień Matki Bożej świętej Bernadecie Soubirous w 1858 roku.

We Francji liczba zakażonych koronawirusem sięga niemal 7 tys., a na jego skutek zmarło ponad 120 osób.

KAI

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Jak trwoga to do premiera/prezydenta.
Wojtek

Brak wiary. Do kogo ludzie się maja ociekać jak nie do swojego Stwórcy ?
nik

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112661 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]