MSWiA zarejestrowało nowy „kościół”. Dopuszcza on zawieranie tzw. związków jednopłciowych

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce jest nowo zarejestrowaną wspólnotą wyznaniową. Pośród około 170 formalnie działających w naszym kraju wspólnot to jedyna denominacja chrześcijańska, błogosławiąca tzw. pary jednopłciowe.

Wyznawcy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce kierują się nauczaniem sięgającym do… starokatolicyzmu. Odrzucają reformację i przyjmują wiarę Kościoła pierwszego tysiąclecia. Szanują papieży jako biskupów Rzymu, ale nie zgadzają się z Kościołem rzymskokatolickim w kwestii prymatu papieskiego.

Wspólnota uznaje istnienie tzw. tożsamości seksualnej. Zaś z nauki o Trójcy Świętej wywodzi zgodę na błogosławienia „małżeństwom” homoseksualnym. Twierdzi bowiem, że skoro Bóg jest w Trzech Osobach, a człowiek jest stworzony na jego podobieństwo, to istnieje „jedna ludzkość, która składa się z wielu osób, które są sobie równe, tak jak osoby w Trójcy Świętej”, zatem nie można „nikogo dyskryminować, bo ma inną tożsamość”. Warto dodać, że duchowni tego „kościoła” odprawiali „msze” przed marszami równości w Poznaniu i Zielonej Górze.

Wspólnota ma restrykcyjną zasadę nieudzielania „małżeństwa” osobom spoza wspólnoty – tych jednopłciowych związków było w jej historii kilka. Co istotne, zarówno pobłogosławienie w tym „kościele” tzw. związkom homoseksualnym jak i heteroseksualnym nie rodzi żadnych skutków cywilnoprawnych.

W przesłanym nam komunikacie MSWiA wyjaśniło, że „związki małżeńskie zawarte w Reformowanym Kościele Katolickim nie wywołują żadnych skutków cywilno-prawnych. Nie można ich uznać za ślub cywilny na gruncie polskiego prawa – nie ma ustawy, a także umowy między Rządem RP a Reformowanym Kościołem Katolickim, która by na to pozwalała”.

Jak podała „Rzeczpospolita”, MSWiA musiała zarejestrować nowy „kościół”, bo spełnił wszystkie wymogi ustawowe. Nowy „kościół” działa od 2007 roku, ma wspólnoty w siedmiu miastach w Polsce – największa w Poznaniu liczy 30 osób. Zwierzchnikiem „kościoła” jest Francis Krebs, biskup przewodniczący Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej

Źródło: rp.pl

MA

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Rewelacyjna wiadomość dla przeciwników Polski. Państwo polskie jest nadal z kartonu. Być może niewielką odrobinę grubszego niż za jawnych zdrajców z PO i bandytów żydokomuny. Spoleczenstwo w większej części jak większej nie będę z grzeczności dociekać składa się z gamoni. Przykladem, jednym z wielu, jest właśnie zezwolenie na sodomię, która po prostu niszczy społeczeństwo.
Jarosław

Na jakiej zasadzie przywłaszczyli sobie nazwę ”katolicki”, skoro z katolicyzmem nie mają nic wspólnego oprócz parodiowania tego, co katolickie?
Pytam

Podać do sądu za bezprawne użycie określenia 'katolicki’.
Podesta

Jakim prawem ten „kościół ” ma w nazwie Katolicki ??!!
Wp.pl.dan.

Tęczowa zaraza bezcześci po kolei wszystkie chrześcijańskie świętości, teraz zabrali się za Trójcę Świętą! Jakoś dziwnie nikt nie próbuje „zreformować” islamu!
Babunia

MSWiA musiała zarejestrować nowy ?kościół? — klasyka III RP: nie chcem, ale muszem. Czy to się nigdy nie skończy?
Republikanin

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-03-16) | https://www.pch24.pl/mswia-zarejestrowalo-nowy-kosciol--dopuszcza-on-zawieranie-tzw--zwiazkow-jednoplciowych,74652,i.html

Skip to content