Wielka Brytania: Osoby powyżej 70 roku życia zostaną w domach na cztery miesiące

Brytyjski rząd będzie wprowadzał daleko idące obostrzenia w celu walki z koronawirusem – informowały w sobotę wieczorem brytyjskie media. Osoby powyżej 70 roku życia będą musiały pozostać w domach przez cztery miesiące.

Jak informuje w sobotę Dailymail, premier Wielkiej Brytanii Borys Johnson po konsultacjach z ministrem zdrowia, naczelnym lekarzem Anglii i doradcą naukowym, zdecydował się wprowadzić pakiet zmian w systemie walki z koronawirusem.

Przez dwadzieścia dni na terenie Wielkiej Brytanii będzie dochodziło do zmian w życiu codziennym, osoby powyżej 70 roku życia zostaną, na cztery miesiące, poproszone o pozostanie w domach.

Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w prawie, które pozwolą na rekwirowanie hoteli i innych dużych budynków w celu przekształcenia ich w szpitale. Zamknięciu mają ulec wszystkie puby, bary, kawiarnie czy restauracje. Podobnie jak w innych państwach, wprowadzony zostanie zakaz zgromadzeń publicznych, zostaną zamknięte szkoły.

Ze względu na niewystarczającą ilość sprzętu medycznego, część fabryk zostanie przestawiona na produkcje medyczną. Jeśli to nie wystarczy rząd uruchomi rezerwy w celu sprowadzania sprzętu z zagranicy.

Podjęcie działań przez rząd Wielkiej Brytanii nie było oczywiste, jak informowaliśmy główny doradca naukowy rządu Wielkiej Brytanii, sir Patrick Vallance, stwierdził, że rząd chce, aby 60% populacji zaraziło się koronawirusem. Efektem ma być wytworzenie „odporności stadnej” w celu ochrony społeczeństwa przed corocznym kryzysem. Sprawę opisał portal independent.co.uk.

Sir Patrick Vallance powiedział w Today Program BBC Radio 4, że jego zdaniem koronawirus może stać się „corocznym wirusem”, a strategia przeciwdziałania mu powinna polegać nie na całkowitym zatrzymaniu jego szerzenia się, a na ograniczeniu jego wpływu na działanie służby zdrowia.

Vallance stwierdził: Chcemy, aby nikt nie zachorował, dlatego zasypujemy służbę zdrowia zgłoszeniami i tym samym ją przeciążamy – to próba powstrzymania koronawirusa (…) Nie da się go zatrzymać, więc powinniśmy przedłużyć kryzys, tak aby jak największa ilość ludzi się uodporniła (…) Sądzę, że będzie to coroczny wirus, coroczna infekcja sezonowa.

Kresy.pl/Dailymail.uk

Za: Kresy.pl (15 marca 2020)

 


 

Łamiący kwarantannę odpowiedzą za to jak za morderstwo

Władze Włoch mają dosyć osób, które łamią kwarantannę w trakcie epidemii. Ostrzegli, że mogą za to trafić na długie lata do więzienia.

Osoby, które okłamują urzędników o konieczności odbycia podróży mogą zapłacić do 206 Euro kary i trafić do więzienia na trzy miesiące.

Naprawdę duże kłopoty mogą jednak czekać osoby, które już zostały zainfekowane koronawirusem i łamią zarządzenia kwarantanny. Jeżeli na skutek tego ktoś się od nich zarazi i umrze, to odpowiedzą za to jak za morderstwo z premedytacją. A to oznacza minimalną karę 21 lat więzienia. Podobne rozwiązaniu już teraz funkcjonuje we Włoszech w odniesieniu do wirusa HIV.

Włochy doświadczyły najgorszej epidemii koronawirusa w Europie. Jak na razie potwierdzono tam ponad 15 tysięcy przypadków i ponad tysiąc zgonów. Jednym z powodów tej sytuacji był fakt, że Włosi często ignorowali zarządzenia władz mające pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19.
Źródło: Breitbart Autor: WM

Za: stefczyk.info (2020.03.15)

 


 

Skip to content