Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: prezydent Donald Trump ogłosił niedzielę 15 marca Narodowym Dniem Modlitwy. Powodem koronawirus

Doroczny Narodowy Dzień Modlitwy miał odbyć się w Stanach Zjednoczonych 7 maja, jednak ogłoszony w piątek stan wyjątkowy spowodowany pandemią choroby wywoływanej przez koronawirusa z Wuhan wpłynął na decyzję prezydenta USA. W twitterowym wpisie Donald Trump przypomniał, że Amerykanie w swojej historii szukali obrony Pana Boga.

„Mam wielki zaszczyt ogłosić niedzielę 15. marca Narodowym Dniem Modlitwy. Jesteśmy krajem, który w całej swojej historii szukał u Boga ochrony i siły w czasach takich jak te” – napisał na Twitterze prezydent USA.

Na ten wpis Trumpa zareagowało zauważalnie więcej osób niż na inne treści publikowane lub przekazywane przez niego. Tuż przed godziną 12 czasu polskiego, a więc około 11 godzin po zamieszczeniu tweeta, treść polubiło blisko ćwierć miliona internautów, a ponad 65 tys. podało ją dalej. Liczby cały czas rosną.

Historia amerykańskiego Narodowego Dnia Modlitwy sięga początków istnienia Stanów Zjednoczonych, zaś sformalizowania doczekała się w roku 1952 i dokonał tego prezydent Harry Truman. Prawo stanowi, że co roku każdy prezydenta USA musi podpisywać deklarację zachęcającą obywateli do modlitwy. Zwyczajowo Narodowy Dzień Modlitwy przypada w pierwszy czwartek maja, ale w sytuacjach wyjątkowych – tak jak w tym roku – bywa organizowany w innych dniach.

Źródło: stefczyk.info / stacja7.pl / Twitter / rmf24.pl / washingtonexaminer.com
MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-03-14)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: O jakim „panu bogu” ten cynik mówi? Gdyby wezwał do modlitw do Boga w Trójcy Jedynego, czy do różańca, to wiadomo byłoby, że mówi normalnym językiem, a tak wzywa talmudycznego bożka uwidocznionego na dolarówkach.

 


 

Skip to content