Aktualizacja strony została wstrzymana

Ostrzegał kierowców światłami. Zarobił za to mandat

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 21 w Trzebielinie. Mężczyzna ostrzegał kierowców światłami przed prowadzoną kontrolą. Sytuację nagrano wideorejestratorem. Policjanci zawrócili i zatrzymali auto.

Pojazdem IVECO, który ostrzegał kierowców światłami, kierował 20-letni mieszkaniec powiatu słupskiego.

Bytowscy policjanci prowadzili akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie działań mundurowi pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem zatrzymali do kontroli kierowcę, który „mrugał” światłami drogowym. Ostrzegał on w ten sposób innych o patrolu mierzącym prędkość. Sytuację nagrano wideorejestratorem. 20-letniego mieszkańca powiatu słupskiego za popełnione wykroczenie ukarano mandatem.

Ostrzeganie innych kierowców przed policyjnymi kontrolami poprzez użycie świateł drogowych to wykroczenie. Takie zachowanie jest powszechne na naszych drogach. Kierujący autem musi się jednak liczyć z konsekwencjami. Taryfikator mówi w takim przypadku o mandacie w wysokości 200 zł.

Źródło: se.pl, youtube.com

Za: Najwyższy Czas! (12/03/2020) – [Org. tytuł: «Ostrzegał kierowców światłami. Zarobił za to mandat [VIDEO]»

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jako, że kierowca młody, powiemy po młodzieżowemu: szacun dla kierowcy i znak Lichockiej dla policjantów. Również dla tych polityków, którzy tak debilne prawo uchwalali.

Potrzebna jest mobilizacja i konsolidacja wszystkich kierowców, którzy powinni zbiorowo poprzeć tego niefortunnie zatrzymanego kierowcę, aby mógł odwołać się do sądu i aby społeczność kierowców (czyli chyba największe środowisko  – dlaczego nie ma politycznej siły?) wywarła nacisk na polityków oraz aby restrykcyjne działania policyjne zostały ukrócone. W przeciwnym razie, od takich niby błahych incydentów, władza policyjna przeradza się w nieszczęście dla społeczeństwa. No, chyba, że pragniemy policji a la USA made in Izrael, gdzie przekraczanie uprawnień, brutalność, agresywność, opresyjność, wszechwładztwo, w praktyce niemożliwość zaskarżania – są na porządku dziennym.

 


 

Skip to content