Ostrzegał kierowców światłami. Zarobił za to mandat

Aktualizacja: 2020-03-12 1:03 pm

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 21 w Trzebielinie. Mężczyzna ostrzegał kierowców światłami przed prowadzoną kontrolą. Sytuację nagrano wideorejestratorem. Policjanci zawrócili i zatrzymali auto.

Pojazdem IVECO, który ostrzegał kierowców światłami, kierował 20-letni mieszkaniec powiatu słupskiego.

Bytowscy policjanci prowadzili akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie działań mundurowi pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem zatrzymali do kontroli kierowcę, który „mrugał” światłami drogowym. Ostrzegał on w ten sposób innych o patrolu mierzącym prędkość. Sytuację nagrano wideorejestratorem. 20-letniego mieszkańca powiatu słupskiego za popełnione wykroczenie ukarano mandatem.

Ostrzeganie innych kierowców przed policyjnymi kontrolami poprzez użycie świateł drogowych to wykroczenie. Takie zachowanie jest powszechne na naszych drogach. Kierujący autem musi się jednak liczyć z konsekwencjami. Taryfikator mówi w takim przypadku o mandacie w wysokości 200 zł.

Źródło: se.pl, youtube.com

Za: Najwyższy Czas! (12/03/2020) – [Org. tytuł: «Ostrzegał kierowców światłami. Zarobił za to mandat [VIDEO]»

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jako, że kierowca młody, powiemy po młodzieżowemu: szacun dla kierowcy i znak Lichockiej dla policjantów. Również dla tych polityków, którzy tak debilne prawo uchwalali.

Potrzebna jest mobilizacja i konsolidacja wszystkich kierowców, którzy powinni zbiorowo poprzeć tego niefortunnie zatrzymanego kierowcę, aby mógł odwołać się do sądu i aby społeczność kierowców (czyli chyba największe środowisko  – dlaczego nie ma politycznej siły?) wywarła nacisk na polityków oraz aby restrykcyjne działania policyjne zostały ukrócone. W przeciwnym razie, od takich niby błahych incydentów, władza policyjna przeradza się w nieszczęście dla społeczeństwa. No, chyba, że pragniemy policji a la USA made in Izrael, gdzie przekraczanie uprawnień, brutalność, agresywność, opresyjność, wszechwładztwo, w praktyce niemożliwość zaskarżania – są na porządku dziennym.

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112511 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]