Kolejny „transportowy” popis posła Konfederacji

Aktualizacja: 2020-03-7 9:41 am

Poseł Konfederacji i partii Korwin, Dobromir Sośnierz, po raz kolejny popisał się swoimi unikalnymi poglądami na kwestie związane z transportem. Tym razem parlamentarzysta zastanawiał się nad możliwością likwidacji połączeń kolejowych, będących jego zdaniem „wynalazkiem XIX-wiecznym”.

Ponadto zdaniem Sośnierza „tory kolejowe przez większość czasu stoją niewykorzystane”, zaś ludzie nie kupują swoich własnych pociągów.

Były europoseł jest obecnie członkiem sejmowej podkomisji do spraw transportu lotniczego, która w tym tygodniu podczas swojego posiedzenia zajmowała się kwestią budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie pod Warszawą. W trakcie spotkania parlamentarzyści rozpatrywali między innymi mapę połączeń, jaką specjalnie na potrzeby CPK przygotowali eksperci zajmujący się transportem.

Do projektu postanowił odnieść się między innymi wspomniany Sośnierz. Pytał on między innymi, czy w XXI wieku rzeczywiście potrzebna jest osobna infrastruktura przeznaczona dla pojazdów szynowych.

„To jest wynalazek z XIX w. Zanim wynaleziono asfalt, samochody i tak dalej, no to budowano koleje. Ale między jednym pociągiem a drugim szyny stoją puste. No to nie jest dobrze wykorzystana infrastruktura. Utrzymujemy dwie osobne infrastruktury, właściwie trzy: drogi, kolej i transport powietrzny. Ta infrastruktura kolejowa przez większość czasu stoi niewykorzystana, bo między pociągami nic tam w stanie nie jest pojeździć” dzielił się swoimi mądrościami poseł Konfederacji.

Dodatkowo zauważył on, że „ludzie nie kupują sobie przecież małych prywatnych pociążków, które by zasuwały po tych torach”. Właśnie z tego powodu jest on zwolennikiem likwidacji transportu szynowego, aby zamiast przeznaczonej dla niego infrastruktury rozbudowywać drogi po jakich mogłyby jeździć również autobusy. Samo wytyczenie trasy szybkich kolei nie jest zdaniem Sośnierza potrzebne, bo czas podróży skróci się jedynie o kilka minut.

To nie pierwsza „ciekawa” wypowiedź członka partii Korwin w kwestiach związanych z transportem. Niecałe trzy tygodnie temu radził on osobom wykluczonym komunikacyjnie zakup samochodu, sprzeciwiając się przywracaniu transportu publicznego.

Na podstawie: sejm.gov.pl.
http://autonom.pl/

Zobacz również: Wykluczenie komunikacyjne? Sośnierz radzi kupić samochód

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2020-03-06)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Z przykrością musimy po raz kolejny stwierdzić, że z takimi ludźmi Konfederacja przestała istnieć zanim tak naprawdę powstała…

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112421 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]