Parlament Europejski odwołał wszystkie wydarzenia z powodu koronawirusa. Wyjątkiem spotkanie… z Gretą Thunberg

Aktualizacja: 2020-03-4 10:49 am

Epidemia koronawirusa na świecie zmusza władze poszczególnych państw czy instytucji do podjęcia odpowiednich kroków, które mają na celu odizolowanie osób zakażonych od zdrowych oraz niedoprowadzenie do dalszego rozprzestrzeniania się COVID-19. W tym celu m.in. we Włoszech, gdzie znajduje się największe ognisko wirusa z Chin na Starym Kontynencie odwołano część imprez masowych, a niektóre wydarzenia sportowe są rozgrywane przy pustych trybunach. Również w Parlamencie Europejskie podjęto stosowne kroki i odwołano zdecydowaną większość wydarzeń zaplanowanych na najbliższe dni. Wszystkie z wyjątkiem spotkania z Gretą Thunberg.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli poinformował, że przez najbliższe trzy tygodnie wprowadza się zakaz odwiedzin w Parlamencie Europejskim, a także organizacji wszelkich seminariów, spotkań, wysłuchań eksperckich i wydarzeń kulturalnych. W konsekwencji oznacza to, iż odwołanych zostało ok. 130 zaplanowanych wydarzeń, w których udział miało brać ok. 7 tysięcy osób.

Okazuje się jednak, że istnieje pewien wyjątek. Chodzi o spotkanie komisji środowiska zaplanowane na środę z udziałem Grety Thunberg. Tej decyzji nie może z kolei zrozumieć europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska.

Okazuje się, że to spotkanie nie zostało odwołane. Zatem do przewodniczącego PE posłowie ślą maile, wskazując na nierówne traktowanie; wskazując, że pomału staje się trochę jakby święta Greta; że wszytki można odwołać, ale spotkania z nastolatką na komisji środowiska odwołać nie można – powiedziała polityk.

Źródło: TVP InfoAutor: JD

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112354 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]