Aktualizacja strony została wstrzymana

Parlament Europejski odwołał wszystkie wydarzenia z powodu koronawirusa. Wyjątkiem spotkanie… z Gretą Thunberg

Epidemia koronawirusa na świecie zmusza władze poszczególnych państw czy instytucji do podjęcia odpowiednich kroków, które mają na celu odizolowanie osób zakażonych od zdrowych oraz niedoprowadzenie do dalszego rozprzestrzeniania się COVID-19. W tym celu m.in. we Włoszech, gdzie znajduje się największe ognisko wirusa z Chin na Starym Kontynencie odwołano część imprez masowych, a niektóre wydarzenia sportowe są rozgrywane przy pustych trybunach. Również w Parlamencie Europejskie podjęto stosowne kroki i odwołano zdecydowaną większość wydarzeń zaplanowanych na najbliższe dni. Wszystkie z wyjątkiem spotkania z Gretą Thunberg.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli poinformował, że przez najbliższe trzy tygodnie wprowadza się zakaz odwiedzin w Parlamencie Europejskim, a także organizacji wszelkich seminariów, spotkań, wysłuchań eksperckich i wydarzeń kulturalnych. W konsekwencji oznacza to, iż odwołanych zostało ok. 130 zaplanowanych wydarzeń, w których udział miało brać ok. 7 tysięcy osób.

Okazuje się jednak, że istnieje pewien wyjątek. Chodzi o spotkanie komisji środowiska zaplanowane na środę z udziałem Grety Thunberg. Tej decyzji nie może z kolei zrozumieć europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska.

Okazuje się, że to spotkanie nie zostało odwołane. Zatem do przewodniczącego PE posłowie ślą maile, wskazując na nierówne traktowanie; wskazując, że pomału staje się trochę jakby święta Greta; że wszytki można odwołać, ale spotkania z nastolatką na komisji środowiska odwołać nie można – powiedziała polityk.

Źródło: TVP InfoAutor: JD

Za: stefczyk.info (2020.03.04) | https://www.stefczyk.info/2020/03/04/parlament-europejski-odwolal-wszystkie-wydarzenia-z-powodu-koronawirusa-wyjatkiem-spotkanie-z-greta-thunberg/

Skip to content