Kraków: Izraelczyk zatrzymany z bronią na lotnisku

Aktualizacja: 2020-02-25 9:52 am

W poniedziałek na lotnisku Kraków-Balice zatrzymany został obywatel Izraela. Jak poinformowała Straż Graniczna, w bagażu podręcznym usiłował wywieźć trzynaście sztuk broni. Na mężczyznę została nałożona grzywna w wysokości ponad czterech tysięcy złotych.

Broń znaleziona w jego bagażu to pistolety alarmowe, kaliber 9 mm wraz z magazynkami.

Mężczyzna został zatrzymany na lotnisku przez Straż Graniczną. Jak poinformowała SG, Izraelczyk kupił broń na Węgrzech. Tłumaczył, że to broń dla niego i przyjaciół. Do Krakowa przyjechał z Węgier autobusem. Miał stamtąd odlecieć do Tel Awiwu. Broń miała kosztować około 1000 dolarów amerykańskich. Mężczyzna tłumaczył w trakcie przesłuchania, że nie wiedział, iż do przewozu przez granicę tego typu broni potrzebne jest specjalne zezwolenie.

Mężczyzna zapłaci grzywnę w wysokości 4200 złotych za nielegalne posiadanie broni i próbę przewozu jej przez granicę bez koniecznego zezwolenia.

wp.pl / kresy.pl

Za: Kresy.pl (25 lutego 2020)

 


 

13 pistoletów na lotnisku w Balicach u Izraelczyka. Zamiast więzienia, dostał śmieszną grzywnę. Patlewicz: Są równi i równiejsi

Na lotnisku Kraków-Balice zatrzymano obywatela Izraela. W bagażu podręcznym miał 13 pistoletów alarmowych 9 mm oraz magazynki. Nałożono na niego grzywnę i odebrano broń. Jak zauważa publicysta Radosław Patlewicz, sytuacja pokazuje, że w Polsce „są równi i równiejsi”. Kodeks karny przewiduje bowiem w przypadku nielegalnego posiadania broni karę więzienia.

Żyd kupił 13 pistoletów za tysiąc USD, gdy przebywał na Węgrzech. Jak twierdzi, zakupił ją dla siebie oraz przyjaciół.

Potem wyruszył autobusem do Polski do Krakowa. Tam miał złapać samolot do Tel Awiwu. Jednak wykryto u niego nielegalnie posiadaną broń. Jak twierdzi, nie wiedział, że trzeba mieć pozwolenie na broń.

W związku z tym, iż obywatel Izraela popełnił przestępstwo z art. 263 par. 2 k.k (kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8), została mu wymierzona kara grzywny w wysokości 4 200 zł, przepadek zakupionej broni oraz pokrycie kosztów postępowania – poinformowała Straż Graniczna.

To wyjątkowo łagodna kara. Jak podkreśla Radosław Patlewicz, historyk i publicysta cytowany przez profil Rot Niepodległości na Facebooku, kara powinna być zasądzona w postaci pozbawienia wolności.

Są równi i równiejsi„- podsumował.

Źródła: gazetakrakowska.pl/facebook.com

Za: Najwyższy Czas! (25/02/2020)

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112231 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]