Władze Finlandii wprowadzą „neutralne płciowo” znaki drogowe z „symboliczną figurą człowieka”

Aktualizacja: 2020-02-22 2:24 pm

Od 1 czerwca na fińskich drogach pojawi się 50 nowych znaków drogowych. Część z nich będzie… neutralna płciowo – informuje serwis rp.pl.

Fińska Agencja Infrastruktury Transportowej podkreśla, że celem zmian jest poprawa „klarowności i widoczności znaków”.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zapowiedź wprowadzenia znaków… neutralnych płciowo. „Chodzi głównie o kontury osób przedstawionych na znakach drogowych”, tłumaczy rp.pl.

Zatwierdzone zmiany wynikają z faktu, że obecnie np. znak oznaczający przejście dla pieszych przedstawia przechodzącego przez pasy mężczyznę. Na nowych znakach postać mężczyzny zostanie zastąpiona przez… symboliczną figurę człowieka, aby nikogo nie urazić.

„Figura człowieka zniknie też ze znaku ostrzegającego przed wyjeżdżającymi na drogę rowerzystami – teraz na znaku będzie wyłącznie rower, którego rysunek zostanie ponadto uproszczony”, podaje serwis.

Źródło: rp.pl

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Czy ten uproszczony rysunek roweru na nowym znaku będzie pozbawiony pedałów?
Tomaso

Już niedługo normalna Finlandia kojarzona będzie już tylko z butelka!!! Ten kraj stoczył się już na samo dno intelektualne, którego bez finlandii nie da się już na trzeźwo zrozumieć.
Król Artur

Uproszczony znak roweru? To rowery też mają płci?
TZ.

Absurd, jakich obecnie coraz więcej.
L

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112204 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]